krvarenje nakon ginekološkog pregleda

ivkaodsube

Nedavo sam bila na običnom ginekološkom pregledu i uzimanju brisa. Nakon toga sam prokrvarila. Ne strašno, ali to mi se nikad nije desilo. Pregled je u jednom momentu bio jako bolan. Dok ne budu gotovi rezultati, doktorka mi je dala terapiju Neo Penotran zbog pojačanog belog pranja. Zbog ovog krvarenja ne znam da li smem da ga koristim?
Unapred zahvalna, Anastazia

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, često se nakon pregleda javi sukrvica ili čak blaže krvarenje, što kao posljedica upale u rodnici, vratu maternice ili samo kao rezultat manipulacije instrumentom tijekom uzimanja PAPA testa, ili zbog ranice na vratu maternice. Ne brinite. Navedenu terapiju možete slobodno koristiti.

TinaaM

Pozdrav!
31.01.-3.2. sam imala menstruaciju, s tim da pijem Lyndinette ( oko godine i 3 mjeseca) zbog bolne menstruacije i ne redovitog ciklusa koji je sada u redu. Imala sam odnos 5.2. i 6.2. a tim da je ejakulirao izvan. 10.2. mi se pojavio neki svijetlo smeđi iscjedak, a 11.2. sam išla na UZV i poslije njega sam krvarila 3 dana. zbog čega sam krvarila? postoji li mogućnost da sam ipak nekako trudna iako to ne želim još?

TinaaM

Pozdrav!
31.01.-3.2. sam imala menstruaciju, s tim da pijem Lyndinette ( oko godine i 3 mjeseca) zbog bolne menstruacije i ne redovitog ciklusa koji je sada u redu. Imala sam odnos 5.2. i 6.2. a tim da je ejakulirao izvan. 10.2. mi se pojavio neki svijetlo smeđi iscjedak, a 11.2. sam išla na UZV i poslije njega sam krvarila. može li biti da je krvarenje od pregleda? postoji li mogućnost da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenje je od pilula. Spoting probojno krvarenje tipično za niskodozažne pilule.

Teaa8

Poštovani, 9.11. sam imala pregled, uzet mi je bris za papa test, sljedeći dan sam prokrvarila, nije jako, čak mi netreba ni uložak ali već traje 3 dana, s obzirom da radimo na djetetu i moram vaditi krv za provjeru hormona od 3. - 5.dana ciklusa zanima me dali to krvarenje može bit preuranjena menstuacija (posljednja je bila od 23.10.) ili je samo kontaktno krvarenje zbog uzamanja brisa. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda je nemoguće reći o čemu se radi, ali malo je vjerojatno da je u pitanju menstruacija. Moguće da je u pitanju ovulacijsko krvarenje.