krvarenje nakon menstruacije

pUa08

Postovani, nastavno na moj prethodni upit a kako ste mi savjetovali napravila sam jutros 2 testa.Oba su bila negativna. Test je radjen na 2.i 3.urin. Obzirom da je od zadnjeg
odnosa proslo 28 dana da li je moguce da je test negativan jer nije radjen na prvi urin vec na 'razrijedjeni".

Ivo Balenović, dr. med.

Obzirom na vrijeme proteklo od odnosa test je pouzdan bez obzira što nije urađen s prvim jutarnjim urinom.

D123ho

Dobar dan,nakon poroda sam dojila godinu dana,njsam jmala menzes nikako prestala sam dojiti 2.4 dobila sam menzes 19.4 i trajalo je do 23.4. Pocelo je izlazit nesto kao menstruacija,odnosno pocetak ili kraj menstruacije smedja je krv ne ide puno,malo. Pocelo je 1.5 i evo vec drugi dan traje.
Uz to koristim jos kontracepciju koja je za dojilje nisam jos zamijenila jer tek u junu sam narucena kod ginekologa. Da li je moguce daa je trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nepravilno krvarenje je najvjerojatnije nuspojava tableta koje uzimate. Mogućnost trudnoće je samo teoretska.

ivapag

Dobar dan!
Molila bih Vasu pomoc - naime, na odmoru sam jos 10ak dana, pa ovdje nemam priliku otici lijecniku. Mjesecnicu sam imala od 1. do 4. ovog mjeseca. Odnos sam imala sinoc i danas sam primijetila krv - svijetlu i jako malo, doduse, no krv je svakako. Je li to mjesecnica ili imam razloga za brigu?
Zahvaljujem!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije se radi o kontaktnom krvarenju nakon odnosa. Ono bi trebalo uskoro stati. Ukoliko bi se krvarenje pojačalo javite se liječniku.

Ladyli557

Postovani,

Posljednju menstruaciju sam imala 09.09, i do sad su bile redovne na 28 dana medjutim 19.09, pojavilo se smedjkasto krvarenje, a narednog dana rozikasto koje se nastavilo iducih dana jednom dnevno, da bi se 27.09. pojavila jarko crvena krv sa ugruskom. Molila bih Vas za pomoc i strucno misljenje.
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda je teško odgovoriti, no 19.9. se vjerojatno radilo o ovulacijskom krvarenju, a 27. je nastupila menstruacija. Važan je podatak da li postoji mogućnost trudnoće? Savjetujem pregled liječnika.

Andreag

Postovani,

Dobila sam menstruaciju 17.09. i sa kratkom pauzom od 4-5 dana, ona jos uvijek traje, nije obilno al je krvarenje. Rodila sam prije 5 mjeseci. Iskljucivo dojim. Dobila sam menstruaciju odmah nakon lohije, i iza opet jednu nakon 15 dana. Nakon toga se izreguliralo, i dolazila mi je normalno. Moze li ovo biti jer sam krenula s vjezbanjem bas 16.09.? Imam zakazan pregled kod ginekologa za mjesec dana, i planiram je pitati za mirenu jer jos uvijek dojim. Trebam li se ranije javiti zbog ovog krvarenja? I ukoliko procijeni da trebam dobiti nekakve hormone za zaustavljanje krvarenja, moze li mi se odmah ugraditi mirena dok ovo krvarenje traje ili trebam prethodno napraviti papa test?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru i lijepi pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dokle god dojite menstruacijski ciklusi mogu biti neredoviti. Prije postavljanja mirene potrebno je učiniti papa test.