krvarenje posle biopsije

sajka89

Izvinite koliko dana posle biopsije moze biti prisutno krvarenje? Biopsija mi je bila u srijedu i po malo krvarim...je li to normalno? Danas je nedjelja. Ili sam se prehladila. Sta sve moze pokazati ph nalaz?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema pravila, ali krvarenje nakon biopsije može potrajati do tjedan dana. PHD nalaz može pokazati promjene na vratu maternice. U pravilu se očekuju iste ili blaže promjene nego što su bile na papa testu.

sajka89

Hvala doktore puno. Papa je meni II, na kolposkopiji uocen je mozaik i ne boji se. Od cega moze da bude to? I izvinite ako su glupa pitanja, ali prestrasena sam, krvarenje posle biopsije ne moze biti pokazatelj raka grlica ili sluznice?mada i treba uskoro da dobijem u stvari u srijedu ovu. Malaksala sam inace i jedva hodam, mada mi je to nekad i simptom Pms.

Ivo Balenović, dr. med.

Krvarenje nakon biopsije je uobičajena pojava. Papa II je daleko od raka. Za očekivati je da će se papa normalizirati. Samo kod manjeg postotka žena (1%) s promjenama CIN III može doći do raka vrata maternice.