Krvarenje prije na par dana slesece mjesecnice.

Amra812

Postovani, ciklus mi varira izmedju 25-28 dana.
Prije 3-4 dana mi se pojavljuje krv ali samo na papiru kad se obrisem, nista na donjem vesu nije bilo. Medjutim jucer je i malo procurilo na vesu ali nista puno, jutros takodjer kad sam.obavila nuzdu bilo je krvi na papiru ali nista da potpuno iscuri jer sam svaki put mislila da je menatruacija dosla. Za nekih 5 dana bi trebala dobiti mjesecnicu racunajuci. Mene zanima sta trebam uradit i da li nakon ovakvog krvarenje ce doci mjesecnica koja treba doci ili?
Da napomenem da nisam imala odnos.
Veliki pozdrav.

Amra812

Doktore, moram napomenut da od jutros kad obavim nuzdu takodjer iscuri krvi i mnogo vise nego inace i onaj miris tacno znam od menstruacije.
Zbunjena sam totalno tri dana samo na papiru i sad obilnije, da li je konacno mjesecnica, uranjena je ipak 4 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dobili ste menstruaciju nekoliko dana prije vremena. Ništa neuobičajeno.

Amra812

To znaci doktore da je meni krenula menstruacija od petka? Cijelo vrijeme je samo na papiru bilo zato mi cudno.
A danas je krenulo kako treba.
Racunam mensrtruaciju od petka ili danas?
Oprostite sto vas gnjavim. Veliki pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Krvarenje je krenulo malo prije prave menstruacije zbog slabijeg lučenja hormona progesterona u drugoj fazi ciklusa. Kao prvi dan računajte kada je krenulo pravo, uobičajeno krvarenje. Ukoliko bi se takvo krvarenje ponavljalo kroz nekoliko ciklusa, može se liječiti duphastonom u drugoj fazi ciklusa.