Krvarenje u postmenopauzi

Alba Maris

Imam 62 god.nemam menstruaciju od prije 10 gog.
Prije 2 mj.počelo krvarenje,obavila citološku pretragu mjehura,nalaz dobar.Papa test uredan,debljina endometrija 18 mm.,napravljena kiretaža u općoj anesteziji,odstranjen polip,uzeto tkivo za PHD,,treba čekati nalaz ,vjerojatno još najmanje 15 dana ..3 tjedna nakon operacije još krvarim- zadnjih dana malo manje ali bilo je obilnih izljeva sa ugrušcima.
Pregled kod drugog ginekologa pokazao je da je ostalo još zadebljanog endometrija-na jednom mjestu čak i 18 mm.,on predlaže da uzmem Proveru,ali obzirom na alergiju na hormonske tbl u mladosti-odustajem od terapije.Molim savjet- koje pretrage još mogu napraviti ( magnetsku,markere i sl) ,da bi se došlo do dijagnoze,jer čekajući nalaz- vrijeme prolazi,a mislim da nije dobro da ovoliko vremena( ukupno 2 mj.) krvarim.Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dalji postupak ovisi ovisi o phd nalazu. No, ako ćete i dalje krvariti možda je potrebna rekiretaža.