Serklaža preventivna

Mirela2011

Poštovani, trudna sam 15+6 dužina cerviksa je 33mm UU bez znakova tunelizacije, od početka trudnoće mirujem i koristim utrogestan i rodikal, da li smatrate da bi trebalo učiniti preventivnu serklažu obzirom da sam prethodnu trudnoću izgubila u 21nedelji usled prolapsa vodenjaka, sumnjalo se na infekciju pošto sam na prijemu imala temperaturu 38.4, ali su brisevi nakon pobačaja bili sterilni?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mislim da preventivna serklaža nije potrebna. Dobili ste odgovarajuću terapiju, te su potrebne redovite kontrole.