Krvarenje za vreme plodnih dana

Tami1

Postovani doktore ,imam blage bolove u donjem delu stomaka i imala sam krvarenje 12-og.dana ciklusa krv je bila ista kao i za vreme menstruacije,sledeci dan je isto bilo krvi ali braon bolje,sta bi to moglo da bude i da li ima potrebe da posetim ginekologa ? Hvala unapred

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije se radi o ovulacijskom krvarenju. To je fiziološka pojava i ne zahtjeva liječenje. Ukoliko krvarenje ne prestane unutar dva do tri dana javite se liječniku.

Tami1

Da li ima sanse da je mozda trudnoca ,posto sam imala ne zasticeni odnos jedan dan posle menstruacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Krvarenje koje se pojavilo 12. dana ciklusa ne može biti uzrokovano trudnoćom. Prvo krvarenje koje može biti posljedica trudnoće je implantacijsko, a ono se javlja u vrijeme očekivane menstruacije, a nikako u sredini ciklusa.