krvni ugrusci u menstruaciji

marerad

Pozdrav,malo sam se zabrinula,pojavio se jaako veliki ugrusak u ovom ciklusu. Rekla bi nakupina,velicine 4 cm! Zanima me dali je to normalno! Menstruacije su redovne,zadnjih godinu dana obilnije!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Većina žena tijekom života ponekad ima ugruške u menstrualnoj krvi bez da se radi o nekoj patologiji.
Svakako je važno isključiti polipe, miome, adenomiozu, koagulacijske promjene.

Azo

Prošli ciklus mi se je pojavio ugrušak dali to može biti opasno. Prilično često me prate iscjedci bez mirisa ali žućkaste boje..također su prisutni i smeđkasti iscjedci, te nemogu kontrolirati menstruacije jer se men ga pojavi neočekivano..bolova nemam samo rijetki kratki zigovi u predjelu stomaka. Papu sam vadila prije godinu bio je uredan.. Na osnovu ovih simptoma imam li razlog za zabrinutost

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pročitajte odgovor neposredno iznad vašeg pitanja. Vrijedi i za vas.

aldisa88

Pozdrav..doktorica na uzv mi je rekla da mi je sluznica zadebljana (bila sam pred menzes)i da imam ciste na jajnicima..nakon 3dana od uzv-a sam dobila menzes trajao je 6dana normalno krvarenje.7dan opet dobijem krvarenje koje traje evo 3dana s ugruscima..moje pitanje je da li je moguce krvarenje s ugruscima zbog cista ili su mozda pukle,ili zbog sluznice??doktoru sam narucena tek iduci mjesec ali ako ovako nastavi planiram se javiti doktoru i ranije..naime..88sam godiste i nekoristim trenutno nikakve tablete..hvala..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam koji je uzrok. Ugrušci su znak obilnije menstruacije. Prema opisanom mislim da se radi anovulacijskom ciklusu.

lindi20

Prvi puta uzimam pilule i sa prvom sam kutijom (lindynete) zavrsila prije 4 dana, a krvarim vec 10 dana (krvarenje pocelo prije sedmodnevne pauze). Muci me sto to nije standardno krvarenje nego imam stalno ugruške, odnosno velike komade (oprostite na izrazu) pa me zanima da li je to normalno ili bih trebala vadit krv i provjerit da li je sve u redu jer mi je malo neobicno i sto mi je doktor dao kontracepciju bez nalaza krvi.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obavezno se javite liječniku, Uz kontracepciju ne bi trebalo dolaziti do tako obilnog krvarenja.

matea99

Pozdrav, evo nakon ove korone i najgoreg razdoblja menga mi se donekle vratila u normalu i od 28.5. ju imam na svakih 30-ak dana pa nisam nista napravila po pitanju toga kaj je bila dosta kasnila, ali i dalje redovno svaki mjesec prvih nekoliko dana imam ogromne ugruske koji tijekom tusiranja samo ispadaju iz mene (oprostite na izrazu). I sad mi se dva tjedna prije ocekivane menstr. javio gusti smeđi iscjedak. Koliko je to dvoje normalno? Ne volim pregled kod ginekologa, bila sam samo jednom i mrzim to pa ne bi isla ako ne moram... negdje procitam da su ugrusci normalni, negdje da nisu... moji su dosta veliki i zna ih biti nekoliko u "jednoj turi". Trebam li se naruciti za pregled ili ne? I da, ne pijem nikakve tablete, lijekove, ne pusim i nemam odnose

Ivo Balenović, dr. med.

Obilnije menstruacije mogu biti popraćene ugrušcima. To nije ništa opasno, ali jača menstrualna krvarenja mogu dovesti do anemije. Terapija obilnih krvarenja provodi se oralnom kontracepcijom.