Izostanak menstruacije

Hanna23

Postovani, mjesecni ciklus mi inace traje 30 dana i redovan je, medjutim prosli mjesec sam dva dana prije ocekivane menstruacije imala nezasticen odnos bez ejakulacije unutra. Menga je kasnila dva dana, te je samo dan i pol trajalo krvarenje, slabije dosta nego inace. Ovaj mjesec menstruacija kasni vec 6 dana. Dali postoji mogucnost trudnoce, tj. na sto ukazuje slaba mjesecnica/njen izostanak? Ima li potrebe napraviti test na trudnocu? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom mala je šansa da je trudnoća u pitanju. Vjerojatno se radi o hormonskom disbalansu. Ipak, za svaki slučaj uradite test.