Kucni test na trudnocu Clearblue plus

Viki912

Postovani, nezasticeni odnos za koji smatram da bi mogao biti taj bio je 7.4, menstruacija mi treba doci 13.4 u slucaju da kasni kad najranije mogu napraviti kucni test? Koliko dana nakon nezasticenog odnosa se moze napraviti test?
Isto tako je li normalno prije menstruacije imati temperaturu ujutro 37.1 a navecer 37.4 ili to moze biti od tablete za dan poslije
Lp, hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test je najbolje napraviti 10 ak dana nakon odnosa. Tada se već dogodila implantacija (naravno, ukoliko je došlo do trudnoće). Temperatura može biti od tableta, a tableta može i poremetiti ciklus.

Leptirica9292

Cijenjeni doktore, nadovezala bih se na predhodni post...ukoliko kondom nije pukao (da je vidljivo pocjepan), moze li se desiti da na drugi nacin puca (neke mini-rupice i sl)? Sa deckom sam imala odnos u plodne dane, kondom nije pukao, sadrzaj je ostao unutar kondoma, ali me brine da li mozda puca i “nevidljivo”, tj u tim mini rupicama i ostecenjima. Mada mi,zaista, nismo nista primjetili, sve je bilo ok. Takodjer, da li je rano deveti dan od odnosa napraviti test na trudnocu sa clearblu testom, na jutarnji urin? Inace hvala na svakom odgovoru i savjetu, nevjerovatna je Vasa profesionalnost i ljubaznost. LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, deveti dan od odnosa test je pouzdan. Nije moguće da ejakulat prodre kroz mini oštećenja na kondomu. Samo ukoliko postoji vidljivo oštećenje moguće je da dođe do oplodnje.

Leptirica9292

Hvala Vam na Vasim odgovorima i savjetima.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Viki912

Postovani, da li je test pouzdan 8 dana nakon odnosa? Bio je negativan no menstruacija mi i dalje kasni 3 dana,9 dan od odnosa pojavilo mi se malo krvi na maramici no nakon toga nista vise da li je to pocetak menstruacije ili je moguce implantacijsko krvarenje? Popila sam ellaone sat vremena nakon nezasticenog odnosa koji je bio u vrijeme neplodnih dana pa me zanima da li je test pouzdan te postoji li mogucnost trudnoce
Hvala na strpljenju i odgovoru,lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, implantacija se dešava otprilike 7 do 10 dana nakon oplodnje, tako da je moguće da je test urađen prerano.

sacriiy

Poštovani,
Imala sam nezaštićeni odnos s partnerom 31.12. te 01.01. Posljednja menstruacija je nastupila 02.01. Sljedeće nezaštićene odnose (metodom prekinutog snošaja) imala sam 09.01,10.01.,17.01. i 24.01. Menstrualni ciklus mi je, inače, redovit s povremenim odstupanjima od dan, dva. S obzirom da menstruacija kasni, napravila sam test za trudnoću (Clearblue) 02.02. popodne i pokazao je negativan rezultat. Je li potrebno ponoviti test?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na datum zadnje menstruacije i vrijeme proteklo od odnosa, test bi trebao biti vrlo pouzdan.