Kvrzica

Marijanica9977

Dobar dan
Vec par meseci primecujem da iznad velikih stidnih usana imam nesto kao potkoznu bubuljicu, nije mnogo vidljiva ali je na dodir dosta tvrda, medjutim nije bolna.. Pre neki dan sam probala da je istisnem, izaslo je malo gnoja i tecnosti medjutim ona se nije smanjila. zanima me sta bi to moglo da bude?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o ateromu. Aterom je začepljena i proširena lojna žlijezda, a manifestira se kao bezbolan ili manje bolan čvorić na koži. Aterom se može odstraniti minimalnim kirurškim zahvatom u lokalnoj anesteziji.

Marijanica9977

Hvala na brzom odgovoru..
Samo jos da pitam da li postoji bilo kakva mogucnost da je nesto ozbiljnije u pitanju sto moze prerasti u malignu promenu?

Ivo Balenović, dr. med.

Nije ništa ozbiljno. Ateromi nisu skloni malignoj alteraciji (promjeni).

Marijanica9977

Postovani
Da li je neophodno da posetim doktora? I dalje se ne pojavljuju nikakvi simptomi, malo je crvena, ali cini mi se kao da vise nije toliko tvrda, da li mozda nestaje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bilo bi dobro da posjetite liječnika. Samo pregledom se može sa 100% sigurnošću postaviti dijagnoza i odrediti eventualna terapija.

Marijanica9977

Imam veliki strah da je u pitanju nesto ozbiljno i plasim se odlaska doktoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Sigurno nije ništa ozbiljno.