laser

Snezana

Postovana dr.Kupesic,

Dali se jang-laserom ljeci eritroplakija, koliko je siguran, postoje li nus-pojave, kontraindikacije, opasnosti. Kako se sprovodi terapija s njim, koliko tretmana je potrebno za ovu dijagnozu i ostaje li se u bolnici nakon tretmane?

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Laserska evaporizacija promjena na grliću maternice može se provesti ambulanto ili uz jednodnevni boravak u bolnici. Terapija je praktički bezbolna, a provodi se tako da se laserska zraka usmjerava na leziju koja je prethodno dokazana kolsposkopski i biopsijom. U velikog broja pacijentica dolazi do poboljšanja nalaza na materničnom grliću nakon jedne aplikacije laserom, ali nalaz ovisi o porijeklu promjena na cerviksu (npr u slučaju HPV infekcije česti su recidivi).