lažna mjesečnica?

misslueva

posljednju mjesecnicu sam imala 16.12 i ona je bila sasvim uobicajena za mene(bolne grudi,jaki grcevi,razdrazdljivost…).
Riskantan odnos sam imala za vrijeme 1-2 dana prije mjesecnice.
Nova mjesecnica mi je trebala stici 17.1.medutim jos se nije pojavila, međutim 4-5 dan kašnjena sam primjetila smeđkasto rozi iscjedak koji je trajao 1-2 dana
trenutno mi mjesečnica kasni već dva tjedna, ali sam 9 dan kasnjenja napravila clearblue test na trudnocu koji je bio negativan…nemam nikakve simptome PMS koje bih inace imala(bol u grudima,izrazito jaki grcevi u trbuhu)
Ne znam je li ovo moglo utjecati,ali nakon one posljednje mjesecnice sam primila 2 doze covid-19 cjepiva, te takoder popila 1 turu antibiotika jer sam bila bolesna pocetkom 1.mjeseca.
Neki savjet,molim vas...moguu li sa sigurnošću otkloniti mogućnost trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoću možete isključiti sa sigurnošću. Vjerojatno se radi o anovulacijskom ciklusu.

misslueva

poštovani,
hvala vam na odgovoru
zanima me kada mogu očekivati mjesečnicu ukoliko se zaista radi o anovulacijskom ciklusu?

Ivo Balenović, dr. med.

Nema pravila. Savjetujem da se javite na pregled. Tamo će se ustanoviti o čemu se točni radi i po potrebi ordinirati terapija kojom će se potaknuti krvarenje.