Manjak plodne vode

Luli29

Postovani,
Jucer sam bila na redovnom pregledu kod svoje ginekolgice gdje mi je uoceno subjektuvno smanjen VAT te me je hitno poslala u bolnici. Dosada uredna trudnoca, IVF postupak. Ogtt uredan kao i ostalo, osim sto imam hasimoto i pijem terapiju.
U bolnici su nalazi sljedeci:
Trudna sam 34+5, 170 cm, 100 kg (prirast 16 kg)
BPD 93 mm
FL 70 mm
AC 324 mm
Posteljica lijevi brid, SM II: VAT je subjektivno smanjen, AFI 8
RI art.umb 0,56
RI art.c.med 0,86.
Imam kontrolu za tjedan dana, receno mi je da pratim pokrete i istjecanje plodne vode. Zasad mi nista ne istjece te osjetim pokrete.
Da li mi mozete reci kakav je nalaz i da li postoji mogucnost prijevremenog poroda?
Lijepi pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, s bebom je sve u redu. Nema razloga da ne dočekate termin.

Ana994

Pozdrav,

Pisala sam prije par dana vam i evo opet vam se javljam.
U biti od 27.2-5.3.2020. sam bila u bolnici radi manjka plodne vode koji je moja doktorica utvrdila.
Puštena sam kući 5.3.2020. i rečeno mi je da ima više džepova plodne vode od 40-60 mm, da je sa bebom sve u redu i sa posteljicom.

Danas sam bila na pregledu i doktorica mi je rekla da njoj nije jasno kako je njima sve u redu, a ona i dalje vidi manjak plodne vode (a na pregledu prije dva tjedna mi je rekla da joj je loš ultrazvuk i da ne vidi najbolje na njega), da je vjerojatno posteljica već počela sazrijevati i opet me uputila u bolnicu na bolničko liječenje, sutra idem tamo.

Ja sam sad trudna 34+5tt pa me zanima dali su ove mjere ok za taj tjedan.

Beba okrenuta na zadak
Leđa lijevo
BPD 89 mm 34+1tt
AC 271 mm 32+5 tt
FL 66 mm 33+6tt
Prim. manje vode
TT= 2080 g
AFI = 6

Rečeno mi je da ću roditi carskim rezom jer se beba neće okrenuti, dali tu ima naznake da bi mogla ranije roditi?

Hvala unaprijed na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prerano je da se govori o definitivnom stavu ploda. Dijete se još može okrenuti. Prema biometriji beba je nešto nježnije građe, a količina plodove vode nije konstanta. Ona se neprestano stvara i nestaje. Budući da će vas hospitalizirati nema razloga za brigu. Tamo ćete biti pod nadzorom i ako se za to ukaže potreba porod će dovršiti. Smatram da je sa djetetom sve u redu. Dijete je nešto sitnije, ali porođajna težina varira. Normala je od 2500 do 4000 g.

Misic12345

Poštovani,
Danas sam 34+0, bila sam na pregledu i rečeno mi je da ima manjak plodove vode, navodno 12 i da ću trebati češće na pregled. Na papiru koji sam dobila piše AFI, ispod toga Q1 4.18cm, Q2 4.53 i Q3 1.23 cm pa mi ništa nije jasno ako je ginekolog rekao da je količina plodove vode 12,šta znače ovi parametri. Ja se osjećam super, nemam nikakve tegobe, tlak 120/80, šećer u krvi je super, beba je od početka malo veća. Posteljica je sprijeda i osjetim bebine pokrete ali oni nisu jaki.
Današnje mjere su: BPD: 8.66, za 35+0
OFD(HC):10.88
HC: 30.99: 34+2
AC:32.2 za 36+1
FL: 6.72 za 34+4
Dosad je AC uvijek bio tu negdje, ne znam otkud je sad toliko veći. A FL bi bio uvijek 10ak dana veći pa se sad smanjilo i nije mi niša jasno.

Misic12345

Nastavak na prošlu objavu ako išta znače podaci : umb S/D 2.26
umb PI 0.79
Umb RI 0.56
Umb Hr 148 bpm

Artep1988

Poštovani, molim Vas za očitovanje.
Na redovnom pregledu 23+0 liječnica je uočila manjak plodne vode AFI 9. Uputila me u bolnicu. Ondje su bili sljedeci rezultati:
AFI 11.3 (5-50 c.)
SDP 3.9 cm
BPD 5.3
HC 20.1
AC 18.9
FL 4.04
Naručena aam na kontorlu za tjedan dana. Koliko je opasna ova količina plodne vode?

Misic12345

U međuvremenu Afi 9, protoci su uredni i ctg. Sad sam 36+4