Menstruacija

sajka89

Poštovani,

Menstruacija mi je u toku...intenzitet krvarenja je ok...menjam uložak na svakih 6 sati...ono što me buni jeste kao da osjećam neko probadanje dolje, kao golicanje vagine, kao i želju za odnosima. Golicanje osecam po stopalima noge i po dlanovima....od čega mi može biti to? Isto kad sam vršila nuždu, primetila sam da nisam suva dolje...inace mlada sam, ali nemam odnose.....sve je bilo u redu prošlih godina, kontrolisala sam sve za svaki slučaj i ako nijesam imala odnose tada, i briseve i kolkoskop. I trans.ultrazv, čak sam bila rekla da mi urade hpv test za svaki slučaj i pa, i sve bilo u redu..može li biti da imam gljivice a da ih bris ne detektuje?ili da sam se povrijedila od samozadovoljavanja?mislila sam sledećeg mjeseca da prekontrolisem vecinu toga, jer se prije Nove udajem, pa me zanima sta trebam kontrolisati da bi se zacelo dete. Imam i zavaljenu materice, pa možda su od toga tegobe mislite li?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, simptomi koje navodite su vrlo nespecifični i teško ih je povezati s genitalnim sustavom. Golicanje po stopalima i dlanovima može biti povezano sa živcima koji ih inerviraju. Ukoliko nemate odnose nema potrebe za pretragama kao što su mikrobiološki brisevi ili kolposkopija. Simptomi nisu posljedica 'zavaljene' maternice. Takav položaj se nalazi u oko 20% žena i to je prirodno stanje. Pretrage u smislu ostvarivanja trudnoće potrebne su tek ako nakon godine dana unatoč redovnim odnosima ne dođe do začeća.

sajka89

Hvala doktore....a da vas pitam je li normalno ovo, pomalo mi je krenula u srijedu vece, onda četvrtak, petak, i subotu do popodne išlo Baš, ali bez jačih bolova, sad ide pomalo, potrošila sam svega 6-7 punih uložak.Ranije mi je uvjek trajalo oko 6 ili 7 dana...napominjem da sam uzimala neposredno pre menstr. čuvarkucu i med, aloe veru, smrsala oko 4 kg (bila sam gojazna) i promenila režim ishrane. Nemam odnose....

Ivo Balenović, dr. med.

Menstruacija ne mora uvijek biti istog intenziteta i duljine trajanja. Promjena prehrane i tjelesne težine utječe na menstruaciju. Kod velikih promjena tjelesne težine menstruacija ponekad može i izostati.

sajka89

Doktore, pomozite...sjutra ću zakazati pregled...juce mi je prestala menstruacija bilo je malo braokastog sekreta, i mislila sam da je to to. Sinoć sam stavila fitovag vaginalete u stvari stavila sam dvije, jer mi je jedna iscurela...Danas samo me grudi boluckale i dole neki pritisak...I ništa u toku dana malo prije gledam crvenkasto na vešu i rozikasto na toalet papiru...od čega je to? Ova mi je trajala kraće...nego inace...inace sam pila malopre vino od borovnice...nemam odnose ne znam šta je ovo sva se tresla od straha...

Ivo Balenović, dr. med.

Vjerojatno je došlo do blage hormonske neravnoteže. Nema razloga za brigu. Savjetujem da uradite hormonsku obradu.

sajka89

Takodje pila sam danas čaj od macine trave, koprive i breze...hranim se izmenjenim režimom ishrane...jedino ako sam zakačila kakvu bakteriju na moru, ali mislim da bih to cajevima izbacila...Ne znam šta cu da li da gleda na uzv da radi pregled. Papa test nijesam radila od 2014, ali jesam hpv test za svaki slučaj 2016 i bilo je ok sve...nemam odnose...briseve na ureapl.itd radila 2016 bilo negativno, briseve druge radila prošle godine i uzv bilo Ok, samo pokazivali leukocite bez patoloskih bakterija, 3.stepen cistoce ali nikako nijesam imala odnose od 2012 kad sam pod silom bila i od tada imam traumu.

Ivo Balenović, dr. med.

Potreban je ginekološki pregled i ultrazvuk, te analiza hormona.

sajka89

Bila sam na uzv malo prije, uzv s punom besikom....piše mi uterus u Avf, 61x31 nesto tako...ginekolog napisao uredna morfologija, sve ok....
Videću šta dalje...koje hormone treba da radim?

sajka89

Sta se sve moze vidjeti na uzv s punom besikom? vidi li se grlic, jajnici, besika....?

sajka89

Takodje sinoć sam pila vino od borovnice somersby i posle toga sam vidjela krv, crvene mrlje...stavila sam joda isto malo da dezinfikujem ...

Ivo Balenović, dr. med.

UZV nalaz je uredan. Ultrazvukom se mogu vidjeti: maternica, sluznica maternice i jajnici. Bilo bi dobro da učinite analizu spolnih hormona: LH, FSH, E2, testosteron, prolaktin i TSH

sajka89

Hvala puno hoću....svaka vam čast kako svima izlazite u susret...a recite mi može li povidon jod nadraziti sluzokozu oko vagine spolja ako se često stavlja? Bojim se da sam nadrazila ....zato ću pomalo dohvatiti sa tantum rosom....

Ivo Balenović, dr. med.

Povidon jod može nadražiti kožu, a ponekad izazvati i alergijsku reakciju.