menstruacija ili?

gloriaG

Postovani,

Imam PCOS i trosim Duphaston od 19-25 dana ciklusa. U julu sam dobila 24tog.

Obicno dobijem nakon 5 dana koristenja. Sad sam nakon 8 dana. (26.08.20)

Brine me da se nesto nije desilo negdje sredinom mjeseca ili prije mjesec dana.

12.08.20 sam krenula sa Duphastonom i zavrsila 18.08.20.
Posljednju tabletu nisam popila 18tog uvecer ali mislim da to ne utice.
Dobila sam menzes 26.08.20.
Trenutno je samo trun, primijetila na papiru(mozda roze boje) i poslije sam primijetila brisanjem malo vise crvenkaste boje ali pravo nije pocelo.(mozda je i neka sluz providna bila, nisam sigurna). Dva sata nakon tusiranja nema nista, mozda trun crvene a i roze boje.

Ne razumijem se kad je ovulacija bila, pogotovo sa duphastonom.
Da li ovo moze biti implantacijsko krvarenje i bi li doslo do takvog krvarenja jer trosim duphaston?
Inace skoro uvijek dobijem peti dan nakon prestanka Duphastona, sad osmi.

Takodjer, da li je normalno da menzes pocinje lagano?
Inace na Duphastonu mi traju krace menstruacije i manje krvarim.

Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako ste nakon Duphastona dobili krvarenje, trudnoću možete isključiti. Nakon Duphastona krvarenje uglavnom nastupa 3. do 5. dan, ali može nastupiti i nakon tjedan dana.

Marija435

Postovanje!
Zanima me da li je moguce dobiti menstruaciju ako je doslo do oplodnje nekoliko (1-6) dana prije menstruacije? Do oplodnje je moglo doci tako kasno zbog poremecenog ciklusa i odgodene ovulacije

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je došlo do oplodnje menstruacija neće nastupiti.

gloriaG

Postovani,

vezano za ovaj prvi post..
Tek sam osmi dan nakon Duphastona dobila krvarenje.
Prvi dan samo na papiru, drugi, treci, cetvrti vrlo malo krvi na gacicama. vec je 6ti dan blagog kvarenja, skoro nista na gacicama. (inace mi menzes traje 2-3 dana nakon Duph)

Da li je ipak moguce da sam trudna?
Dva glavna pitanja:
1. da li se moze nakon Duph dobiti implantacijsko krvarenje? Bi li doslo do takvog krvarenja ako sam Duph trosila?
2. da li se moze raditi krvni nalaz bhcg sada(24.07 bila PM prava, 26.08.je nastupilo krvarenje.)
12.08.20 sam krenula sa Duphastonom i zavrsila 18.08.20.
Posljednju tabletu nisam popila 18tog uvecer ali mislim da to ne utice.
Krvarenje je nastupilo 26.08.20.

DA LI SE MOZE SADA RADITI TEST KRVNI BHCG AKO IMAM 6TI DAN IMPLANTACIJSKO KRVARENJE?
I SAMO KAZEM TEST BHCG NA TRUDNOCU?

Hvala.

gloriaG

takodjer, imala sam prva 2-3 dana, 2-3 puta iscjedak bez boje, tvrdji.

gloriaG

zbog bhcg
na duph sam trebala pet dana nakon dobiti- 23.08.20

oprostite na silnim porukama!!!

Ivo Balenović, dr. med.

Da je u pitanju trudnoća, ne bi došlo do krvarenja. Beta hcg možete uraditi bilo kada

gloriaG

Postovani,

hvala na odg.

Brine me to sto je vrlo oskudno bilo krvarenje i sto jos uvijek traje.(6ti dan) Inace na duph samo dva do tri dana krvarim i bude poprilicno vise nego sad. Sad jedva nekoliko kapljica na gacicama danima.

Ovo je posljednje pitanje.. Pokusavam ga formulisati jer nemam puno info, a zelim biti jasna.

Da sam trudna i da imam implantacijsko krvarenje ono ne bi doslo nakon duphastona(8 dana)?
Brine me da krvarenje nije rezultat Duphastona nego da je implantacijsko nastupilo.
JE LI MOGUCE DA IMA VISKA PROGESTERONA(ODNOSNO DA IMA NORMALNO PROGESTERONA JER ZBOG PCOS NEMAM) ZBOG DUPH PA DA ONDA NASTUPI KRVARENJE IMPLANTACIJSKO? ili to nije moguce, i zato je ovo menzes pravi?
Nisam trenutno u mogucnosti da idem dr, pa se zato brinem. Ima li ikakav nacin da bih mogla biti trudna uzimajuci u obzir sve sto rekoh? (DA JE BILO BAS VRIJEME IMPLANTACIJE?)

Oprostite molim vas sto sam naporna. Ovo je posljednje pitanje.
Hvala na razumijevanju.

Ivo Balenović, dr. med.

Implantacijsko krvarenje nastupa otprilike tjedan dana nakon odnosa i traje dva do tri dana. Savjetujem da uradite test na trudnoću i tako riješite sve nedoumice.

Marija435

Pozdrav
Zanima me da li je moguce imati laznu menstruaciju 2 mjeseca za redom, obe u vrijeme ocekivane menstruacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Nije. Radi se o pravoj menstruaciji.