Menstruacija nakon kiretaze

Nektar

Postovani,

Imala sam spontani pobacaj u 13. sedmici trudnoce, kiretaza je bila 16. novembra. Na prvoj kontroli je ginekolog vidio malo zaostalog tkiva, rekao da ce to izaci s krvarenjem vjerovatno i da ne trebam kontrole vise, beta hcg nije radio. Pocetkom decembra sam otisla jos jednom, tad je rekao da se endometrij lijepo obnovio. Dobila sam neki zuckasti iscjedak 14.12, a onda je krvarenje pocelo 17.12, bilo je obilnije nego inace, ali u granicama normalnog. Mislila sam da je menstruacija zavrsila 23.12. jer vise nista nije bilo, ali evo nakon dva dana cistoce, pocela sam opet blago krvariti. Ne znam da li je to normalno, praznici su pa nemam koga ni nazvati, a definitivno nisam slucaj za hitnu. Odnose imamo, ali rijetko i sa zastitom, ne planiramo jos trudnocu. Da li to moze biti normalno? Menstruacije mi inace traju 5-7 dana.

Sretni praznici!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Prva menstruacija nakon zahvata često nije 'uobičajena'.