Menstruacija nakon uklanjanja polipa

Tsold

Postovani, 18.3. uklonjena su mi dva polipa , jedan od 3-4 cm na cerviksu, homeostaza termokauterizacijom, i jedan manji 14× 5 mm na endometriju, HSC polipepektomija. Nakon uklanjanja tjedan dana nisam imala nikakvo krvarenje, zatim sam tjedan dana imala samo sukrvicu u iscjedku, i unatrag pet dana imam krvarenja, kao menstrualno, zadnih 24 sata dana obilno. Trebam li se zabrinuti jer je krvarenje počelo 13 dana nakon zahvata? Da li je ovo obilnije krvarenje koje sada imam menstruacija? Danas je 20ti dan od zahvata. Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je učinjena samo polipektomija (bez kiretaže) vjerojatno je nastupila menstruacija.