Mjesecnica nakon poroda

Lagica1

Pozdrav,

rodila sam 31.7., hitni carski rez. Nakon 8 tjedana sam bila na kontrolnom pregledu kod svog ginekologa te je doktorica rekla kako mogu uskoro ocekivati mjesecnicu prema nalazu UZV (prema debljini endometrija) te me poslala na vadenje krvi (CRP 1, beta HCG 0,09). Mjesecnica i dalje nije nastupila, a ni ne osjetim nikakve naznake kao da bi trebala doci. Doktorica mi je danas telefonski rekla da pricekam jos tjedan dana, ako ne dobijem da dodem na pregled. Imam li ikakvog razloga za brigu jer me sad bas to muci i zabrinjava?
Napominjem da dijete ne dojim, nazalost.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Nakon poroda je potrebno je da se uspostavi normalna hormonska ravnoteža. Ponekad to traje malo dulje od uobičajenog. Ako menstruacija ne nastupi spontano do pregleda dobiti ćete terapiju kojom će se potaknuti krvarenje.