Moguća trudnoća

postavljampitanje

Poštovani doktore, imao sam odnos sa djevojkom bez zaštite i siguran sam da nisam ejakulirao ali u njenoj vagini se pojavila neka sluz, nije mi izgledala kao ejakulacija. Da li je moguće da je je to vaginalna sluz? I u slučaju da je ejakulacija, da li se može uraditi nešto kako bi se spriječila oplodnja?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, moguće da se radilo o vaginalnoj sluzi. Ukoliko niste sigurni da je došlo do ejakulacije, a djevojka je u plodnim danima (sredina ciklusa) može uzeti tabletu 'za dan poslije'.

Enna123456

Postovani, prosli mjesec na dan kad sam trebala dobiti menstruaciju sam imala rizican odnos i popila tabletu za dan poslje. Dobila sam sutra dan.(mislim da sam pila bespotrebno). E sad imam problem na 14 dc (ciklus 26-28dana), imala sam odnos s deckom. Prije nego je svrsio ispricala je neka tekucina iz njega dok ga je vadio.(nije iscurila i to me brine) A potom je nakon par minuta svrsio. E sad vise nisam pametna on kaze da nije to bila ejakulacija da on misli,vec ovo poslje. Nez sta mi je radit, dal smjem pit opet tabletu, dal bi uopce i trebala? I dal je moguce da predejakulat na taj nacin izadje. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme plodnih dana i ukoliko niste sigurni da li je došlo do ejakulacije u rodnicu uzmite tabletu. Ništa se ne može desiti bez obzira što ste je već uzeli.