Moguca trudnoca

kaca726

Postovani,

Pre sat vremena sam imala odnoa sa deckom, sve je bilo u redu, koristili smo kondom, Nakom odnoaa decko se nije istusirao samo se obrisao vlaznim maramicama, nakon 15ak minuta me je zadovoljijo prstima, brinem se da li je trudnoca moguca s obziro da nije oprao rukw, vec se aamo obrisao vlaznim maramicam, a pritom ne mogu 100 posto da potvrdim da nije bio u kontaktu sa polnim organom,. Zadnju menstruaciju sam imala 08.07 i trajalo mi je 7 da. Molim.vas da li je potrebna tableta za dan posle?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na opisani način trudnoća nije moguća. Ukoliko je i ostalo išta sjemena na prstima, to sigurno nije dovoljno za oplodnju. Nema potrebe za tabletom.

kaca726

Hvala na brzom odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

kaca726

Postovani doktore, imam jos jednu nedoumicu, imala sam odnos sa deckom bez kondoma koji je trajao jedno 10ak minuta, posle smo nastavili sa kondomom. Da li ima potrebe za tabletom? Menstruacije su mi bile:
08.05, 06.06, 08.07 trajale su mi 7 dana. Pretpostavljam da su mi neplodni dani, nadam se da sam u pravu. Molim vas za odgovor

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pošto nije bilo ejakulacije u rodnicu trudnoća nije moguća.

kaca726

Hvala na brzom odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Bendzii

Poštovani, imao sam nezaštićeni odnos sa djevojkom u plodnim danima,nije doslo de ejakulacije. Medjutim odmah ujutro joj se pojavio kao smeđkasti iscjedak? Molim za savjet da li uzeti hitnu kontracepciju? (nije prošlo 48 sati od odnosa) Da li je to znak moguće trudnoće ili ipak nesto drugo?
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, to sigurno nije znak trudnoće. Vjerojatno je u pitanju ovulacijsko krvarenje. Nema potrebe za tabletom.

dodo35

Poštovani, posljednju menstruaciju sam imala 12.7 i trajala je 5 dana. 19.7. sam imala nezasticeni odnos i ejakulacija je bila izvan. Ciklusi mi inace traju 28-30 dana s jednim ili dva danom odstupanja. Postoji li mogucnost trudnoce iako bih rekla da je odnos bio u neplodnim danima? Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Ne postoji mogućnost trudnoće.

onebirdy

Postovani,
Trenutno imam vise problema. Naime, menstruacija mi kasni 5 dana. Odnose sam imala tijekom plodnih dana ali uvijek je bio prekinut snosaj. Međutim, pila sam Klavocin antibiotike tjedan dana i 3 dana za redom tablete za bolove kao sto su Ketanol kapsule, Kafetin i Ibuxin rapid. Bojim se napraviti test za trudnocu uopce jer mislim ako i jesam trudna da ovo sve ne bi bilo dobro za plod. Uz to, zadnjih par dana imam gljivicnu upalu (crvenilo, jaki svrbez i bijeli iscjedak) vjerojatno posljedica antibiotika i za to sam uzela Acidosalus vaginalete. Savjet molim, hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom mala je mogućnost trudnoće, ali savjetujem da uradite test. Navedeni lijekovi nisu teratogeni (neće štetiti plodu u slučaju eventualne trudnoće). Gljivice su posljedica antibiotika.

cocacola123

Poštovani, zadnji odnos sam imala 25.6. nakon toga sam dobila menstruaciju 12.7., trenutno me bole grudi i stomak mi je napuhan. Da li postoji mogucnost trudnoce iako nakon eksualnog odnosa od 25.6. nisam vise imala seksulni odnos.
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da ste dobili menstruaciju, ne postoji mogućnost trudnoće.

Enna123456

Postovani, u zadnje vrijeme (zadnju godinu)su mi uredni ciklusi 26-27 dana.(inace sam bila pod treapijom dostinexom zbog pralaktinoma i neredovni ciklusa). Prije 2-3mj sam ih prestala piti al ciklus je i dalje uredu. Dan prije menstruacije mi se pojavi roskasti iscjedak. Veceras sam imala odnos i decko je svrsio u mene a dan je prije menstruacije i danas sam imala malo rozog iscjedaka.Dal trebam popiti ujutro anti-bebi pilulu il da pricekam menstruaciju koja bi trebala krenuti sutra. I dal ako krene menstruacija postoji mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Pričekajte menstruaciju. Nastupom menstruacije trudnoće je isključena.

Enna123456

Postovani,vezano za prethodno pitanje. Danas sam bila na ultrazvuku i doktorica mi je rekla da ovulaciju ne vidi i da su po njenom misljenu sanse za trudnocu male iako mi je endometrij debljine 10mm i nez kad cu dobiti, a ja bi trebala danas. Ipak, kupila sam ellaone i nez dal da je ipak popijem. Iscjedka rozog nemam a obicno mi se povecava i krene menstruacija. Sad nemam nikakvi naznaka i nez sta da radim

Ivo Balenović, dr. med.

Šanse za trudnoćom su samo teorija. Ukoliko želite biti 100% sigurni uzmite tabletu.