Mogućnost trudnoće

Divokoza

Poštovani,
Imam 23 godine uvijek sam imala redovite menstruacijske cikluse. 7.12. nisam imala klasični odnos ( nego mi je dečko ejakulirao na ruku), ja sam bila potpunosti obučena, znači da nije sperma u tome trenutku bila blizu mojih spolnih organa nego tek poslije. Ja sam ruke odmah nakon eakulacije oprala sapunom, nakon toga bila sam sat vremena vani. Kada sam došla doma zadovoljila sam se (Prošlo je od eakulacije na moju ruku do samozadovoljavanja dva sata).
14.12 dobila sam menstruaciju (kasnila mi je dva do tri dana) koja je trajala 6 dana i bila je potpuno normalna. 20.12. napravila sam test i bio je negativan, dok sam 21.12 otišla kod ginekologa napravila uzv pregled i on mi je rekao da nisam trudna (još mi je na uzv pokazao da se vide folikuli), te mi je prepisao pilule (jer imam jake simptome PMS). Iduća dva tjedna stalno sam osjećala kao da imam grčeve u maternici, te sam se panično bojala trudnoće. Tjedan dana prije očekivane menstruacije otekle su mi grudi, ta otečenost grudi trajala je tri dana, nakon toga je nestala (to mi se prvi puta desilo), zatim sam 8.1 dobila menstruaciju s jednim danom kašnjenja. Menstruacija je bila normalna kao inače i trajala je 5 dana (jedino je bila malo više bolna). Vadila sam krvne pretrage i ginekolog mi je rekao da mogu početi uzimati terapiju. Jučer sam se vagala i udebljala sam se 1,5 kg, stalno sam napuhana i umorna (više nego inače) i rekla bi da su mi grudi narasle. Jucer sam 21.1 napravila clearblue test, ali popodne (jer su mi rekli u ljekarni da se moze raditi u bilo koje doba dana) i bio je negativan.Ne znam zašto, ali stalno me prati strah da sam trudna. Da li je moguća trudnoća?

Hvala Vam!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji nikakva šansa trudnoće. Opustite se, previše ste opterećeni time.

owr23

Postovani , dali je moguća trudnoća na 19. dan ciklusa koji traje 28 dana odnos je bio sa kondomom skroz kratko ejakulacija u kondom i u mene nakon par minuta smo sve oprali i ponovo stavili drugi kondom no na krivu stranu pa smo ga obrisali i okrenuli no penetracija se skoro nije ni dogodila taj put jer se dečku nije skroz dignuo nakon toga je bilo malo prstiju pa se pitam dali se moglo prenijeti nešto sperme ... imam neke znakove pmsa ali menstruacija nikako doci jučer sam trebala dobit.
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Popokatepetl

Htjela bih da pitam udata sam i imam dvoje djece nikada ne pazimo i zeljeli bi smo trece ali kod mene to teze ide.Naime dobila sam 21 decembra 2018 i ciklus mi ide od 26-32dana obicno mi traje 6 dana imali smo par puta odnos ovog mjeseca oko ovulacije i meni kasni vec 6ti dan uradila sam i juce i danas test i negativan je.imam bolove u stomaku i ledjima grudi su mi blago natekle mada nisu bolne.zanima me sta mislite da uradim i da li je moguce dasam ipak trudna? Unarijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom kad je rađen, test na trudnoću je vrlo pouzdan. Pričekajte još par dana. Ukoliko ne nastupi menstruacija javite se liječniku.

Popokatepetl

Hvala puno ja se ipak nadam pozitivnom ishodu al jos jednom hvala od srca

Ivo Balenović, dr. med.

Sretno

owr23

postovani ispricavam se ako sam dosadna, jako sam paranoična ali menstruacija jos nije došla sada kasni dva dana i zanima me jel moglo ikako iscuriti nešto sperme jer je svršio u mene iako je bio kondom ili unijeti spermu prstima, već me 5 dana ponekad boli trbuh i grudi su mi otečene imam promjene raspolozenja pa hoće li menstruacija uskoro doći ili ipak postoji neka mogućnost trudnoce?
hvala vam na vašim brzim odgovorima.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Ukoliko se želite uvjeriti u to sa 100% sigurnošću uradite test.

onebirdy

Pozdrav, imam neredovite cikluse, zadnjih 6 mj: 26,44,29,48,29,30 dana. U 10 mj nisam uopce dobila, ali zadnja 2 mjeseca su bile redovne. Zadnja menstruacija je bila 30.12. Uvijek koristimo zastitu pri odnosu, ali ovaj mjesec smo ostali bez kondoma, tocnije odnos je bio 19./20. 1. Ja bih trebala dobiti menstruaciju 29.1., međutim 24. navecer sam dobila jake, ostre bolove u desnom jajniku koji su bili neizdrzivi. Od tada imam blago grcenje i kao da se zrak zadrzava u trbuhu. Zbunjena sam sto se događa jer ne znam da li je uobicajeno imati takve simptome 5 dana prije ocekivane menstruacije i moze li to predstavljati trudnocu ili upalu jajnika. Iscjedak je gusti bijeli kojeg inace prije menstruacije nisam primjecivala u ovakvoj kolicini. Hvala na odgovoru, pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda je nemoguće reći o čemu se radi, ali simptomi koje navodite sigurno nisu uzrokovani trudnoćom.

onebirdy

Postovani, javila sam se svojoj doktorici kad su poceli bolovi u jajnicima, na to mi je rekla da odem na hitni prijem ako me bude boljelo preko vikenda. Pricekala sam i javila sam se u ponedjeljak njoj zbog pregleda, na to mi je rekla da za bolove ne dolazim njoj nego na hitni, a da kod nje mogu doci nakon sto menstruacija zavrsi. Imam povremene bolove i dalje (zicanje) u jajnicima ali nikakve znakove menstruacije, jutros nisam dobila. Ako odem na hitni pitat ce me zasto nisam isla kod svoje doktorice.
Sto da radim ako ne dobijem uskoro menstruaciju, a htjela bi zbog tih neobicnih bolova napraviti kompletan pregled i papa test koji jos uvijek nisam napravila jer moja ginekologica nije inzistirala na tome. Hvala, srdacan pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Ako imate bolove, u hitnoj ambulanti vas moraju pregledati.

M4C1

Postovani! Zadnja menstruacija je bila 09.02. te smo decko i ja imali nezasticene spolne odnose u plodnim danima. Ciklusi mi traju oko 27 dana te mi je 21. dana ciklusa poceo nekakav blago smedi iscjedak koji je trajao 2 dana te je bio vrlo oskudan. Bolova nemam nikakvih osim sto me boli lijevi jajnik vec 3 mjeseca konstantno jer sam bila na laparoskopiji zbog izvanmatericne trudnoce te mi je odstranjen desni jajovod. Ciklusi su mi bili uredni nakon operacije te me zanima sada mogu li se nadati da je to bilo implantacijsko krvarenje ili je nesto drugo moguce u pitanju? Test cu svakako napraviti kada mi zakasni menstrucija, ali me zanima je li moguce da je to bila implantacija?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radilo o implantacijskom krvarenju.

M4C1

Ispravak, 09.01. je bila zadnja menstruacija.

Ivo Balenović, dr. med.

Shvatio sam da se radilo pogrešci u datumu.