Mogućnost trudnoće

Šiza333

Poštovani,
Ciklusi mi traju po 35-36 dana. Prethodni ciklus je bio dug 41 dan no bila sam na moru pa pretpostavljam zato. Zadnju mjesečnicu sam dobila 3.8. i trajala je do 10.8. 12.8. i 15.8. sam imala nezaštićene odnose bez ejakulacije. 17.8. me počeo bolit trbuh i osjećam napetost u grudima kao u pms-u, no sljedeću menstruaciju bi trebala dobiti tek oko 8.9.
Zanima me da li postoji mogućnost trudnoće i da su ovo prvi znakovi iste.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prerano je da bi to bili simptomi trudnoće.

panda1905

Postovani, 32. dan ciklusa mi je i jos nisam dobila menstruaciju, u posljednja 3 mjeseca ciklus je trajao 34, 26 i 27 dana. Zadnjih 2-3 tjedna imam povremeno mucnine ujutro, glavobolje, vrtoglavice, umor, a na posljednjem vadjenju krvi prosli tjedan vidjelo se da mi je hormon prolaktin povisen, te mi je doktorica savjetovala ponoviti vadjenje krvi za mjesec dana za ponovnu kontrolu. Zanima me postoji li mogucnost da sam trudna, i bih li trebala napraviti test za trudnocu? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako Vam je povišen prolaktin onda je to uzrok neredovitih ciklusa. Mogućnost trudnoće postoji ako ste imali odnose. Uradite test, iako je uzrok neregularnih ciklusa najvjerojatnije povišeni prolaktin.

panda1905

Postovani, 32. dan ciklusa mi je i jos nisam dobila menstruaciju, u posljednja 3 mjeseca ciklus je trajao 34, 26 i 27 dana. Zadnjih 2-3 tjedna imam povremeno mucnine ujutro, glavobolje, vrtoglavice, umor, a na posljednjem vadjenju krvi prosli tjedan vidjelo se da mi je hormon prolaktin povisen, te mi je doktorica savjetovala ponoviti vadjenje krvi za mjesec dana za ponovnu kontrolu. Zanima me postoji li mogucnost da sam trudna, i bih li trebala napraviti test za trudnocu? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odgovorio sam na pitanje.

Plavava

Poštovani,
imam policisticne jajnike ali bila sam na Uzv prije 2 mjeseca i bilo je sve ok. Radimo na drugoj bebi vec nekoliko mjeseci. Prva beba je uspjela iz prve.
Ciklusi su mi redovni svakih 29-33 dana. Ovaj mjesec sam dobila čudnu menstruaciju na 26. Dan ciklusa i to tako da je krvarenje bilo smeđe i ponekad krvavo ali puno, puno manje nego inače, kao zadnji dan menstruacije. Danas 5 dan se krvarenje pojačalo i prisutni su slabiji grčevi. Da li je to normalno ili da odem negdje na pregled jer je moj doktor na godisnjem?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom vjerojatno se radi o običnoj menstruaciji. Samo ako bi se krvarenje ili bolovi pojačali javite se liječniku.

Plavava

Hvala na brzom odgovoru happy

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

MelanyRi

Pozdrav, imam 28 godina, vec nekoliko mjeseci se ne cuvamo, radimo na bebi. Ciklusi su mi uredni, 28-29 dana, bolne menstruacije ali nisu obilne, trajanje 5,6 dana. Imala sam menstruaciju 01.8. I dobila sam krvarenje 21.8.u trajanju od 3 dana., kojem he prethodio pritisak dole i rozi iscjedak 20.8. Kroz dan, 1.dan je bilo obilnije, mjenjala sam tampone, dok drugi i treci dan slabije smedji tragovi i tamnocrveni. Dotad su me grudi boljele, bile napete a kad je nastupilo krvarenje prestala je bol u grudima.
Pravu menstruaciju bi trebala dobiti 29.8.
Ako ne dobijem m. Napravit cu test naravno ako ne dobijem, ali sumnjam da ce biti ista od tog zbog ovog krvarenje usred ciklusa koje nije bilo u tragovima kako cure opisuju spotting ili implantacijsko. Imam metalni okus u ustima i lagani pritisak u donjem stomaku,lagana bol u donjem dijelu ledja.
Nikad nisam imala takvo krvarenje usred ciklusa, obzirom da imam jako uredan ciklus. Dali je to mozda bila neuspjela oplodnja pa da je tijelo tako rano izbacilo?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradite test, možda se radilo o implantacijskom krvarenju.

MelanyRi

Postovani, prava menstruacija Nije dosla, trebala je 29.8. Test sam napravila jutros i negativan. Mozda mi se ciklus poremetio pa je ono krvarenje bila samo 9 dana uranjena menstruacija. Ne znam, cudno mi je sve to jer nikad nisam ovo dozivjela.
Nadamo se bebici, svakako ali u svakom slucaju narucit cu se kod gin. Da vidimo sto mi je ciniti dalje jer ne znam sad ni kad ce doci druga m. Ni plodne dane ni nista zbog ovog krvarenja od 3 dana.Mislite da ima smisla da ponovim test za koji dan ukoliko ne dodje m.?

MelanyRi

Postovani,
Oprostite, zaboravila sam da me danas uz gore spomenute simptome,muci jaka glavobolja i lagana muka, pa sad vise ne znam da li umisljam ili zbog promjene ciklusa to sve osjecam.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da odredite vrijednost beta hcg-a u krvi.