Mogucnost trudnoce

kaca726

Postovani doktore,
06.09. Sam imala nezasticeni seksualni odnos sa partnerom, stim da je izvadio 2,3 sekunde i ejakulirao po meni. Molim Vas za brz odgovor, da li ima potrebe za pilulom za dan posle?
Poslednje menstruacije:
Menstruscije mi traju 7 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i pilula nije potrebna.

kaca726

Hvala puno na brzom odgovoru!
Takodje sam zaboravila da napomenem, da se partner nekoliko puta ustrucavao da ejakulira kako bi odnos duze trajao zbog pauze koju smo imali, opet kazem 2,3 sekunde pre partner je izvadio i ejakulirao van. Bez obzira na to i dalje mislite da na taj nacin trudnoca nije moguca?

Ivo Balenović, dr. med.

Mogućnost trudnoće je samo teoretska, budući da su bili neplodni dani.

mamich97

Pozdrav, tri mjeseca pijem Diane 35 i posljednje krvarenje je krenulo na 5. dan pauze (29.8.). 7.dana ciklusa (3 dan novog blistera tableta, 4.9.) imala sam nezasticen odnos u pocetku, ali je partner stavio kondom nakon nekoliko minuta nakon pocetka odnosa. Posto pijem pilule nisam nesto mnogo bila zabrinuta za trudnocu ali danas 7.9. tokom odlaska na wc uocila sam onaj cervikalni iscjedak koji je rastezljiv i bio je bijele boje, podsjecao je kao na onaj tokom ovulaciije? Moje ovulacije prije tableta su uvijek pratili rastezljivi bijeli ili prozirni c.iscjedci pa me zanima da li je moguce da je doslo do ovulacije? Da li je moguce imati takav iscjedak, a nemati ovulaciju i sta je uzrok tome? Tablete pijem svaki dan u otprilike isto vrijeme (+-3 sata) i do sada nisam ni jednu zaboravila. Brine me da mozda ne zaustavljaju ovulaciju ako postoji takav iscjedak. Hvala!

mamich97

I ako mozete da mi kazete da li uopste postoji sansa za trudnocu uz sve navedeno iako mozda dodje ovih dana do ovulacije na piluli?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da pijete kontraceptive, nemate ovulacije i ne postoji mogućnost trudnoće.

mamich97

A da li mi mozete reci zasto sam jutros imala iscjedak nalik na onom tokom ovulacije? Cijeli dan provjeravam iscjedak i samo je jutros prilikom velike nuzde i mokrenja bio takav. Danas je 10.dan ciklusa. Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Ne znam zbog čega je takav iscjedak, ali kod žena koje uzimaju kontraceptive ovulacije nema.

kaca726

Hvala puno doktore, smirili ste me.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.