Mogucnost trudnoce

Mary12345

Postovani,

Dana 5.7.,odnosno jedanaestog dana menstrualnog ciklusa sam imala spolni odnos. Nazalost prezervativ je pukao, te je decko svrsio po mom vanjskom spolovilu. Da naglasim, nije svrsio u mene nego samo na vanjsko spolovilo. 6.7. sam uzela pilulu za dan poslije Ellaone, u razmaku od manje od 12 sati. Menstruacije su mi uglavnom redovne, te se planirana ovulacija treba dogoditi 9.7. s obzirom da sam uzela pilulu kolika je sansa za trudnocom?
Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tabletu ste uzeli na vrijeme i nema razloga da ne bi djelovala. Ipak, postkoitalna kontracepcija nije 100% učinkovita. Računa se da od 100 žena koje uzmu postkoitalnu kontracepciju 2 ostanu trudne. No, šansu za trudnoću smanjuje (odnosno svodi samo na teoriju) i činjenica da nije došlo do ejakulacije unutar rodnice.

Mancho

Poštovani,imam pitanje za vas
Djevojka i ja smo imali nezasticeni odnos pri cemu sam svršio unutra,kolike su šanse za trudnocu,ako smo to radili tocno tjedan dana prije nego sto treba dobiti?
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i ne postoji mogućnost trudnoće.

Neznamnija

Postovani, prethodni ciklus sa 10 na 11 dan imala sam nezasticen rizican odnos. Popila sam ellaone u roku 30ak sati, nakon 2 dana imala blagi iscjedak koji je bio samo to jutro. Na 26 dc kao i inace dobila sam menstruaciju, slicnu kao i inace.(iako me nije bolio stomak dan prije)
13 dana nakon odnosa sam pravila i betu koja je bila negativna.
Smirila sam se vjerujuc da trudnoca je u potpunosti iskljucena. Odnosa nije bilo nikakvih vise. E sad ovaj ciklus 26 dan a nema naznaka, dal je normalno da opet brinem, imal potrebe za testom i vase misljenje o mogucnoati trudnoce? Stomak mi je malo napuhan cijelo vrijeme al grudi ni ista drugo sem nervoze nisu drugaciji.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom mišljenja sam da trudnoću možete isključiti. Ako se želite uvjeriti, uradite test.

08a11

Poštovani,
28.6. mi je bila posljednja menstruacija, koja je zbog pretjeranog stresa uranila 11 dana, kao i prethodni mjesec. 4.7. prilikom odnosa, puknuo nam je prezervativ te sam u roku par sati (2-3) popila sam Ellaone tabletu. Slijedeća redovna menstruacija trebala je biti 27.7., no međutim, sad već 8 dana kasni. Prije dva dana sam napravila test i bio je negativan. Jajnik me povremeno boli, nekad jače nekad slabije, ali grudi me podosta bole, najviše ujutro.
Zanima me kolike su šanse da je ipak došlo do trudnoće?
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Obzirom kada je urađen, test je vrlo pouzdan.