Molim Vas misljenje

Kalin

Postovani ! Uskoro cu imati 45 godina .Menstrualni ciklusi su mi se skratili na 22 do maksimalno 26 dana.Danas je vec 31.dan, a nemam nikakve simptome da cu je uskoro dobiti, ali nemam ni nikakve simptome trudnoce ! Grudi koje me inace uvijek jako bole i napete su mi pred menzis ili u ranoj trudnoci , sada mi uopce nisu napete,samo su me jedan dan k bolile u ovom ciklusu i to negdje 12.dan! Bazalna mi je 37 sa 1. Muz i ja spolno smo aktivni i ne cuvamo se,molim Vas Vase cijenjeno misljenje da li se tu radi li o pocetku klimakterija ili anovulatornom ciklusu ili je ipak moguce da sam trudna bez ikakvih simptoma ! Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez nalaza je nemoguće reći o čemu se radi. Za početak uradite test na trudnoću. Ukoliko je negativan savjetujem da uradite analizu hormona iz koje će se vidjeti da li ulazite u menopauzu (klimakterij) ili je u pitanju anovulatorni ciklus..

lu72

Postovani,

prilikom spolog odnosa s deckom pecka me rodnica, i imam bijeli obilni iscjedak. Nisam isla ginekologu ni jedanput ali me zanima vase misljenje. Uzimala sam vaginalete Plymicol a i peckalo me dok sam isla na wc pa sam mislila da je upala mjehura te sam obavila nalaz urina i sve je uredu. No i dalje je prisutan iscjedak i peckanje.
Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o gljivičnoj upali. Plimycol je antimikotik, tj. djeluje na gljivice. Ukoliko upala nije prošla niti nakon plimycola možete pokušati s još nekim od vaginalnih antimikotika (Rojazl, Canesten, Vagisan myko kombi...). Kod rezistentnijih upala terapija se provodi peroralno (Diflucan)

veronika_24

Postovani,

stigao mi je nalaz urinokulture i pise kultivacija aerobna-u 1 ml nađeno 10^2 bakerija vise vrsta.u 29.sam tjednu trudnoce.Moja ginekologica smatra da nema potrebe za antibiotikom.Zamolila bih Vas za misljenje sto bi Vi preporucili s obzirom na takav nalaz?

Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je vrlo niska koncentracija bakterija i ne zahtjeva antibiotsku terapiju. Savjetujem da pijete što više tekućine da se putem mokrenja mjehur 'ispere' od bakterija.

veronika_24

Postovani,

hvala Vam na odgovoru.Kupila sam caj od brusnice,i zanima me da li u trudnoci smijem koristiti kapsule sa ekstraktom brusnice?Pise da sadrze 600 mg ekstrakta brusnice,36 mg proantocijanidina i 200 mg vitamina C.

Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Slobodno ih koristite.

Stars400

Molim vas za mišljenje. 15.01. Sam dobila menstruaciju kasnije navečer oko 20h. 16.01. Računam prvi dan ciklusa. Bila sam na folikulometrija i prati mi se folikul i endo. Nalaz ovako kaže
10. Dan ciklusa endo 6/7 folikul 16
11. Dan ciklusa endo 9 folikul 20x17x14 LH 5.45
12. Dan ciklusa endo 9 folikul 19x22 LH 9.5
13. Dan ciklusa endo 12 folikul 21 LH 14
14. Dan ciklusa endo ne znam folikul 25 LH cekam

Dr. Kaže da se boji da folikul ide u cistu jer nema porasta LH.
Ciklusu traju 30-32 dana. Dali je moguće da mi folikul pucaju tako veliki ili oni stvarno odlaze u cistu. Takav slučaj sam imala u 11. Mj isto mi je rečeno. Ali me nije po pratila do kraja. Lh nije bio u porastu i rečeno da ide u cistu 12 DC. Medutim 17. DC sam bila opet i rečeno je da je folikul pukao i da se vidi ŽT. Propao mi ciklus. Smatram da je ovdje bila pogreška dr. Jer nije ispratili to do kraja. Isprike na dugom postu. Dal je moguće da puca tako veliki. I još nešto. Dal je mogući fet bez ovulacije i puknuca tog folikula. Da se samo mjeri endo.
P. S. U pripremi sam za fet ne koristim ništa od lijekova. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, promjer folikula pred ovulaciju treba iznositi od 17,4 do 27 milimetara. Zadebljanje endometrija maternice treba biti 7 do 8 milimetara debljine. Vrijednost Lh u ovulacijskoj fazi je 14 do 95 IU/L. FET se radi u prirodnom ciklusu kod žena koje redovito ovuliraju i nije potrebna podrška egzogenim hormonima. Ukoliko žena ne ovulira ili je endometrij tanak, FET se radi u stimuliranom ciklusu.

lu72

Postovani,
Pojavila mi se bol klitorisa. Nije vanjska nego je unutarnja, jako cudna bol. Kao da osjetim cijelu duzinu unutra i kao kad je upala mjehura pa kao da se mjehur mora napuniti da prestane bol, tako je i ovo samo mislim da ima veze s klitorisom. Radila sam nalaz urina i sve je uredu, kod ginkologa nisam otisla. Mislite da se radi o klitorisu? I sto da napravim?
Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, potreban je pregled. Moguće da se radi o upali rodnice, ili o upali neke od žlijezda kojih je mnogo u tom području.