Nevinost

Postovanje, imam 26 godina. S deckom sam pokusala imati seksualni odnos sinoc, po prvi put. Bilo je bolno, mnogo sam uska a i nisam mnogo "vlazna". Uspio je nekako ubaciti glavic te sam zbog boli prekinula odnos tada. Pojavilo se malo krvi. Pokusao je jos jednom, mozda je usao cent vise, medjutim opet me bolilo pa sam prekinula jer nisam htjela da se mucim. Kada sam otisla da obavim malu nuzdu poslije tog, krv je krenula i bilo je vise kapljica u solji. Poslije nije bilo krvi niti danas. Bolova nemam. Zanima me da li je himen pukao ili postoji mogucnost da jos uvijek nije, te kada bi mogla opet pokusati imati odnos? Da li imam razloga za brigu ili se takve stvari desavaju? Ginekologu do sada nisam isla, menstruacije su bile normalne i redovne, pri tom nisam imala odnos, pa nisam mislila ds ima potrebe. Unapriied hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Prema onome što ste naveli, himen je pukao. Odnose možete imati kada god poželite.