Moguca trudnoca ?

Meduska

Postovanje i unapred hvala! Imam 23 god nikad nisam imala odnos . Pre neku noc sam se zanela s deckom. Trljao me prstima po mom intimnom mestu. On je svrsio 2x na materijal ne znam da li je bilo tog na prstima ili one neke kapljice. Prste nije gurao vec je trljao. Je li moguca trudnoca ?

Poniwil

Pozz...imam jedno pitanje...imam 27g,dvoje djece...zadnja menstruacija mi je bila 25.10.2018..a nezasticen odnos 23.11.2018...od 10.mj menstruacije nema...radila sam test 27.12.2018 ali u popodnevnim satim,jer se suprug nije mogao docekati sto ce test pokazati..taj dan sam isla 5 puta prije testa mokriti jer sam mislila da cu ga raditi tek sljedece jutro..bio je negativan...na sam Badnjak sam imala cudne bolove u trbuhu ispod pupka,trbuh mi je bio kao napuhan...cesto idem mokriti...i imam nekakav cudan osjecaj u zeludcu..kao mix mucnine i gladi...imala sam i zatvor...zanima me dali postoji mogucnost da je test krivo pokazao??dali bi mogla biti trudna????happyhappyhappy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Meduska, na opisani način trudnoća nije moguća.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme koje je prošlo od odnosa do testa, on je gotovo 100% točan. Ipak, savjetujem da se javite liječniku radi izostanka menstruacije.

Meduska

Nisam najbolje razumjela dr je li moguce ili ne? U velikom sam strahu i obracam se Vama za pomoc. Znaci nisam sigurna da li je uopste tog bilo na prstima ali pitam ako jest da li postoji mogucnost? I vec dva dana ide mi neka zuckasta rastezljiva tekucina sta je to ? Izvinjavam se na opsirnom textu treba mi strucan odg da olaksam sebi. Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoća nije moguća. Rastezljiva tekućina je sluz koja se normalno luči u genitalnom traktu. Njena viskoznost ovisi o danima u ciklusu.

Meduska

Dr. Izvinjavam se na greskama u textu . Ispravljam text. Nisam najbolje razumjela vas odg.sta ste htjeli s tim pojasniti.mozete li biti direktni sa odg? Da li je moguce ili ne? Ja ne znam da li je bilo te sperme ili kapljice na rukama a ako je bilo i trljao po splovilu bez penetracije neke jel moze doci do trudnoce? Ili ako je bilo prije pa suho na rukama i to odradivao a ja sam bila vlazna od sebe. Jel moguce? Pomozite mi molim vas. I vec dva dana imam zuti iscjedak iz vagine u ogromnim kolicinama sta je to u pitanju? Zeljno iscekujem Vas odg. Nadam se da cete mi pomoci. Lp.

Meduska

Dr.jos jedno pitanje,jesu li dnevni ulosci stetni?

Gigi186

Postovani zadnja menstruacija je bila od 16.12.do 20.12.,nakon menstruacije sam koristila vaginalete po uputama ginekologa 6 dana Genostin,28. smo ja i dečko stupili u odnose (neplodan dan) ,koristili smo 3 puta zastitu no zadnji put tj.3put on nije mogao zavrsit posao pa smo bez kondoma ali nije zavrsio u mene,da li je moguca trudnoca?
Sljedeca menstruacija mi treba biti 17.,nemam mucnine niti slicno osim sto idem ucestalo u wc al to je zbog prehlade,hvala lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Meduska, trudnoća nije moguća! Iscjedak govori u prilog upali (najvjerojatnije gljivičnoj). Savjetujem da se javite liječniku radi liječenja upale. Dnevni ulošci nisu štetni.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Gigi186, trudnoća nije moguća.

Meduska

Postovani,prijatni dr.sve pohvale za ovakvu edukaciju i strucno savjetovanje ne iskusne omladine. Jel zaista ne moguca trudnoca ako je bilo to na rukama i bilo trljanje od vaginu a i ja vlazna. Jer neki dr ovdje pisu kao da je moguce jer se tad jajasca soustaju i to upliva. Ja nisam iskusna. Zato mi potrebno objasnjenje. Hvala na Vasoj strpljivosti i odgovoru. Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Nije moguća trudnoća na taj način.

Meduska

Ja opet pisem. Izvinite . Dr.trebala sam dobiti i kasni mi 1 dan . Imala sam bolne grudi mislila sam dobit cu menstruaciju ali nisam. Medutim i bol u grudima prosao kao sto bude pred pms. Koliko vi vjerujete u tu tvrdnju da nije moguce na takav nacin? Zabrinuta sam!

Ivo Balenović, dr. med.

Na način koji ste opisali trudnoća nije moguća. Ako niste sigurni, uradite test na trudnoću.

Meduska

Dobar dan po ko zna koji put dragi dr. Vjerujem da gubite strpljenje sa mojim pitanjima. Ali necu vise posle ovog treba mi jos taj odg Vas. Dobila sam samo kasnilo 1 dan . Bili su bolovi u stomaku. Cista modra krv je bila ,jucer u jutro je na jednom dosta izaslo iz mene i danas vec treci dan slabije na ulosku samo dosta ide kad sam na wc solji. A citala sam za takoreci lazne menstruacije. Da li je moguce da me to slijedi? Jer uvijek imam jako obilne menstruacije. Sta je u pitanju ? Izvinite molim Vas. Svako dobro Vam zelim. Lp!

Ivo Balenović, dr. med.

Dobili ste normalnu menstruaciju. Trudnoća nije moguća. Ukoliko se želite uvjeriti uradite test.

Meduska

Lep dan! Nakon nekog vremena javljam se sa novim upitom. Menstruacija mi kasni nekoliko dana, sto vec prije nije nikad. Imam bolne grudi ,ali jos nikako da dobim. I strah me preovladava. Moj decko kaze da sam ne snosljiva i smijesna po pitanju trudnoce. Doktore , sta ako je on dodirivao spermu ,da je bila na rukama ali suha jel ona moze prezivjeti tako? Jer svrsio je na peskir posle odmarao i dirao me tim rukama po mom organu i onda neke kapljice su mu isle dok sam ga ja dirala reko pogledaj nesto ti ide on je provjerio al to nije kaze bila sperma vec kako sam ga dirala i onda nastavio me dirati. Jel moze i od toga doci do trudnoce? Znam da je trljao mene po povrsini nikad nisam imala odnos ili da mi nesto dole ude jedino ako to nije uradio da bez da sam osjetila. Kolika je vjerovatnoca trudnoce ? Zasto mi kasni? Izvinite na romanu. Lp!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom, ne postoji mogućnost trudnoće. Za oplodnju je potreban volumen sperme od 2 ml i više. Sperma je sposobna za oplodnju dok se ne osuši.

Meduska

Dr.kako mislite 2ml potrebno za oplodnju ,zatim, sposobna sve dok ne osusi ? Sigurna sam da je to sve na plahtu otislo ali ako je zakacilo na ruke jel moze osusit se pa da to ozivi kad dode u kontakt sa zenskim organom? I jel moze se bit u drugom stanju od tog kad se napali i izlazi ta tekucina ljepljiva? To nije bilo u velikim kolicinama. Hvala Vama na odgovorima Vasim.