Odnos bez zaštite

Nesigurna123

Dobro veče
Imala sam nezaštićen polni odnos sa dečkom 20.07. Poslednja menstruacija mi je bila 09.07.Dužina ciklusa mi traje 4-5 dana, a dobijam na 28.odprilike.Da li postoji šansa da sam ostala trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, imali ste odnos za vrijeme plodnih dana i zato postoji mogućnost trudnoće.

Kikekike

Pozdrav,
Redovno dobivam menstruaciju svaki mjesec iako mi ciklusi nisu bas uredni, najkraci 33 najduzi 37 dana..nekad urani a nekad zakasni. Zadnja dva mjeseca mi je menstruacija dolazila dva dana ranije, ovaj mjesec kasni...prema aplikaciji trebala san dobiti 34dc danas je 38 i nisan je dobila. Iman odnose s deckom,koristimo prekinuti snosaj (vec 2ipo godine), imali smo odnos 5,7 i 13.7.
Bole me grudi i trbuh ali menstruacije nema. Iman vodenkast iscjedak, blago zuti trag te mi je ulaz u vaginu sluzav.
Kolika je mogucnost trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom odnos od 13.7. je bio u vrijeme plodnih dana. Uradite test na trudnoću,

doslakaogost

Poštovani. Zadnja 3 ciklusa bila su mi redovna. Prosla menga kasnila mi je 19 dana. Prije toga nisam nikada imala spolne odnose s deckom. Prvi put imali smo odnose prosli tjedan i to vise puta u danu. Decko nije ejakulirao u meni ali bojim se trudnoce s obzirom da bi mi prema izracunu trebali biti plodni dani. Koristili smo metodu prekinutog snosaja 5x i 1 smo koristili prezervativ.s tim da smo prva 2x odnos obavili jedan za drugim u razmaku od par minuta. Zanima me da li postoji sansa za trudnocu u ovakvom slucaju s obzirom da prije toga nikad nisam stupala u spolne odnose i posto mi je ciklus trenutno malo poremecen. Prema izracunu ovulacija mi je bila jucer a spolne odnose smo imali u utorak i srijedu.

Kikekike

Da li mogu napavit test u popodnevnim satima , je li tada isto siguran rezultat? (Čekala bi dečka).
Može li kasniti zbog straha od trudnoće i panike?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana doslakaogost, prema svemu što ste naveli postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Kikekike, obzirom na vrijeme proteklo od odnosa test će biti pouzdan bez obzira kada se napravi.

sb34

Poštovani,
Zanima me stvarna mogućnost preživljavanja spermija u ženinu tijelu, ako se odnos dogodio na 3.dan ciklusa (svježe krvi više nema, samo smeđi iscjedak)?
Ciklusi su trajali 25-26 dana (zadnjih 5 mj), prije toga dvaput 23 dana.
Ako se ne varam, a Vi mi odgovorite, 3.dan je sigurno neplodni dan i ne postoji mogućnost preživljavanja spermija do ovulacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, 3. dan je sigurno neplodan. Životni vijek spermija je do 72 sata, a ovulacija se događa oko 14. dana ciklusa.

sb34

Hvala Vam. Zabrinula me ona mogućnost, da ciklus ovaj puta bude (moj) najkraći, od 23 dana. Tada bi ovulacija bila oko 9. dana.
Vjerujem da ni tada nema nikakve šanse, da od odnosa na 3.dan, do 9.dana, dođe do oplodnje?

Ivo Balenović, dr. med.

Niti u tom slučaju ne postoji šansa za trudnoću.

Laurica89

Postovani doktore ,a ako je odnos bio 5.8 . A ovulacija 9.8.. je li tad moguća trudnoca? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, životni vijek spermija je do otprilike 72 sata, tako da postoji teoretska mogućnost.