odnos s kondomom

plavusa123

imam hpv niskrizični već dvije godine s suprugom sam normalno imala odnose i nije bilo nikakvih problema do sada.Pojavile su mu se bradavice po spolovilu i odlazi kod dermatologa na premazivanja svaka dva tjedna. Zanima me kad se to kod njega izlijeći da li će mo morati stalno tokom odnosa upotrebljavati kondome ili će mo moći imati normalan odnos bez nijh:

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani u slučaju kondiloma odnos sa zaštitom uz prezervativ nije sigurna zaštita zato jer se kondilomi mogu prenjeti i kontaktom kože perigenitalne regije. Najbolje je da nikako ne imate odnose dok se vi i suprug u potpunosti ne izliječite. Naravno , kad nećete imati kondilome oboje da će te moći imati odnos bez zaštite.
Suprug također mora se javiti kod dermatologa na pregled.

Lana4pitanje

Pozdrav,
Htjela bih pitati, koliki je rizik od nezeljene trudnoce u slucaju spolog odnosa u plodnim danima, uz upotrebu kondoma?
Kondom je koristen od pocetka do kraja odnosa, momak je ejakulirao van, ne unutar tijela. Plasi me predejakulat, o kome se cesto pise.
Da li je kondom siguran? Znam da u teoriji nije 100%, a zanima me Vase misljenje, u praksi. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Ako se kondom pravilno koristi i nije oštećen, zaštita je 100%.