opasnosti u ranoj trudnoći

lili212

Poštovani

Prije nego što sam saznala da sam trudna (bila sam 6 tjedana trudna kad sam doznala, računajući od prvog dana zadnje mjesečnice), svakodnevno sam koristila slikarske uljane boje i otapala (terpentin). Sada sam u 20. tjednu trudnoće i za sada se trudnoća i plod normalno razvijaju, odnosno nemam nikakvih problema. Zanima me koliko je rizično za plod u tim prvim tjednima koristiti slikarske boje i otapala i koje su posljedice? Također, zanima me mogu li nastaviti slikati s akrilnim slikarskim bojama koje se razrjeđuju vodom?

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

To vam zaista ne znam, da li su boje i akril kancerogeni.

LoMa1

Poštovani,
Krećem iz početka.
18.11 blago krvavi iscjedak 5 dana 6 dan obilnije klasična menstruacija,traje par dana.( Kad brojati početak menstruacije?)
To me malo uzdrmalo idem 2.12 na pregled, doktorica kaže sve je super,PAPA u redu.
24.12 test za trudnoću pozitivan,pregled 27.12 ne vidi se ništa (rana trudnoća),beta 319
Danas 05.01 ujutro prilikom brisanja lagani smeđi iscjedak,na kontroli isti dan, doktor kaže da položaj ploda ne odgovara normalnoj trudnoći nalazi se nekako na sredini i da ne izgleda kao trudnoća koja će zavrsiti dobro iako ne mora značiti. Te da bi plod trebao biti veći. u nalazu pise:pravilna GV 4 mm,bez odjeka ploda. Smještena cervikoistmično. Zanima me vaše misljenje i puno bi mi značilo jel ima nade da trudnoća izađe na dobro. Imam kontrolu za 7 dana.