Opetovan odnos bez ejakulacije

Amra812

Postovani prije 4 dana mi je gotova menstruacija i imala sam odnos ne zasticen i opetovan u razliku pola sata. Dal je moguce da ostanem trudna, ciklus mi varira izmedju 24-26 dana. Pozdrav.

Amra812

Da napomenem da sam dobila mensttuaciju ovaj mjesec od 04.1-09.1
A odnos se dogodio 13.01 i 14.01. Dal da popijem danas tabletu za dan poslije iako je odnos bio dva dana zaredom opetovan bez zastite al nije zavrsio u mene. Pauza izmedju odnosa je nekih cca 15-30min.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je odnos bio na početku plodnih dana (a kod opetovanog odnosa ne možemo biti sigurni da li je u mokraćovodu ostalo dovoljno ejaklulata za oplodnju) savjetujem tabletu za dan poslije.

Amra812

Popila sam je doktore prije dva sata. Kolika je mogucnost da djeluje ako smo jutros imali odnos dva puta u pauzi od pola sata cca.

Ivo Balenović, dr. med.

Popili ste je na vrijeme i prije ovulacije, stoga nema razloga da ne bi djelovala.

Amra812

Postovani doktore,
Menstruacija bi trebala doci kroz 3 dana s obzirom da sam popila ellaone kao sto sam vam rekla moguce je da i kasni malo. Moje trenutno danasnje stanje je da sam ujutro ustala malo me grlo bolilo i doruckovala sam pa sam se vratila u krevet da jos malo odmorim. Medjutim cim sam ustala vrtoglavica i mucnina nekakva. Da li je to od dorucka ili ne ne znam al pitam se da li je moguce da vec sad iako mi nije dosla jos menstruacija a niti kasni, mogu da skontam jel bi mogla biti trudnoca iako sam popila ellaone prije ovulacije. Mnogo ne strah.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prerano je da bi se mogli osjetiti simptomi eventualne trudnoće. Pričekajte menstruaciju.

Amra812

Doktore naime oko 13 mi je mucnina prestala, vjerovatno mi dorucak sjeo nije. Uglavnom cekam menstruaciju pa se javim ako sta bude.

Ivo Balenović, dr. med.

Vjerojatno je to uzrok.

Amra812

Postovani doktore, ja se ispricavam sto vam oduzimam vrijeme. Naime menstruacija .i kasni dan-dva, nisam imala krvarenje nakon popijene ellaone, ali sam imala vrtoglavicu prije par dana, pod ogromnim sam stresom zbog tog stanja, mnogo mislim i razmisljam pa cak i placem. Jasno mi je da moze kasnit zbog tablete. Ali od odnosa je proslo 14-15 dana pa sam htjela pitat da li ako napravim test za trudnocu bice pouzdan ili da ipak jos koji dan pricekam menstruaciju?

Amra812

I da napomenem doktore da sam ovih dana sto sam pod stresom zbog toga i prehladjena sam, nos sinusi grlo isto bilo itd...

Amra812

Takodjer danas priliklm.brisanja imam sluz sa blago rozkastom bojom na papiru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme proteklo od odnosa možete uraditi test. Najvjerojatnije je tableta uzrok kašnjenju.

Amra812

Postovani dobri doktore ja sam ipak uradila test sad 5:05 nisam mogla cekat jako sam lose bila i pokazao je negativan digitalni je clearblue. Da li je uredu il da napravim jos jedan s tim da mi kasni dva tri dana menstruacija a posto samo Bog zna koliko sam panicarila i plakala i bila jos prehladjena a i mozda zbog ellaone da je takvo stanje da malo kasni.

Amra812

Doktore sa da odem na wc i sluz sa krvi al bas crveba boja i prilikom brisanja nije oskundno na papiru vec normala, da li je to menstruacija? Crvena je boja bez da je svjetlija.

Ivo Balenović, dr. med.

To je menstruacija.

Amra812

Hvala doktore od srca na svakoj pomoci. Je mentstruacija je osjetim i po mirisu i pritisak u donjem dijelu ledja. Hvaala vam na izdvojenom vremenu, puno ste mi pomogli.

Ivo Balenović, dr. med.

Nem na čemu.