Oporavak crijeva nakon laparotomije

rafaello

Poštovani, prije 3 mjeseca sam imala laparoskopsku + mini laparotomija operaciju endometrioze i priraslica. Zbog tih priraslica na debelom crijevu uklonjeno mi je 6cm crijeva. Nakon toga sam mjesec dana imala problem s ucestalim stolicama (svakih sat-sat i pol) te mi je u zadnjih mjesec dana malo bolje jer imam stolicu tri puta dnevno (iako sam prije operacije imala jednom dnevno). Ipak, s vremena na vrijeme mi se dogodi da par dana za redom svejedno idem iznimno ucestalo na toalet, cak i 7-8 puta. Ne pece me, nema nikakve krvi, stolica je normalne konzistencije. Zanima me je li to zabrinjavajuce i koliko je potrebno da se u potpunosti oporavim? Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je posljedica resekcije crijeva. Pričekajte još mjesec do dva, pa ako se stanje ne popravi savjetujem da se javite gastroenterologu.