otvorenost u drugoj trudnoći

Jelena

Sada sam trudna 13 tjedana, a od samog početka sam otvorena, točnije cerviks je uloživ za vršak prsta. Ovo mi je druga trudnoća, pa me zanima je li ovakvo stanje uobičajeno za drugu trudnoću.
Hvala

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Jelena,

Nalaz je uobičajen za trudnicu koja je jednom rodila. U nalazu vjerojatno piše da je cerviks održan (ili dug 1 članak), a vanjsko ušće uloživo za vršak prsta.