Ovulacija

Mateja123

Dobar dan...menstruaciju sam imala 11.10 i trajala je 5 dana znaci do 16.10 zanima me dali je moguca ovulacija peti dan od kraja menstruacije...boli me lijevi jajnik i kao da cu opet dobit mengu iscjedak je bijeli bez mirisa i svrbezi..hvala na odg

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, do ovulacije dolazi oko 14. dana ciklusa. Ipak ponekad može nastupiti ranije, ili kasniti nekoliko dana. Faza do ovulacije je promjenjiva. 12 do 14 dana nakon ovulacije nastupa menstruacija (osim ako nije došlo do trudnoće)

Mateja123

Ahaa a dali bi mi mogli mozda rec zbog cega je prisutna ta bol u jajniku tj sad obadva me bole i donji dio trbuha...ok odnosi su nezasticeni i sve ali mislim da nije trudnoca posto sam imala menstruaciju...a i zanima me zasto je doslo do smedjeg iscjedka zadnja dva menstruacije a to mi jos nije bilo znaci prva dva dana normalno i onda ta smeda krv....i od onda imam osjecaj da cu ponovo dobit mengu i grudi me bole

Ivo Balenović, dr. med.

Bol u jajniku može biti kod ovulacije, ili kao posljedica upale. Neredovita krvarenja su najčešće posljedica hormonske neravnoteže. Savjetujem pregled i analizu hormona.

Mateja123

Bila sam i napravila sam papa test koji je uredan i sve je kao u redu ali mene i dalje muci to...ali hvala vam na odg napravit cu pregled ponovo

Ivo Balenović, dr. med.

Ovulacija može boljeti.

Mateja123

Dobar dan evo mene opet nisam htjela otvarat novu temu pa cu tu nastavit...na pregled sam narucena tek za 2 tjedna...sad me muci to da vec tjedan dana imam povisenu temperaturu 37.5 a bazalna je 37.2 ili 37.3 ...nisam bolesna tipa prehlade ili nesto...osjecam da mi je tijelo toplije nego inace..umorna sam non stop...grudi me bole i tvrde su nekako vece i cvrste...imam bolove kao da cu dobit svaki cas koji traju kratko ali ne tipicni pms...e sad dali bi mogla bit trudnoca dali mogu napravit test ili da ipak cekam izostanak mjesecnice koja bi trebala doc za kojih 6 dana

Ivo Balenović, dr. med.

Temperatura nije simptom trudnoće. Najčešće je simptom viroze. Test napravite ukoliko menstruacija izostane.