mogućnost trudnoće

abogoev1

poštovani zaboravila sam naglasit znači zadnja menstruacija 16.6 test na trudnoću19.6 koji je negativan i 21.7 slobodan snošaj pa me zanima da li i tada mogu ostati trudna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne. Neplodni su dani.

Anita12399

Poštovanje
Prije 2 dana sam imala odnos s dečkom.
Prvi put smo imali snosaj s kondomom i nakon 1 sata smo imali drugi al u početku bez kondoma. Dali postoji neka mogućnost da ostanem trudna ako je slučajno na njegovom spolnom organu ostalo sperme od prije sat vremena Ili je potrebno svrsiti da bi ostala trudna?

Minny6

Postovani, zanima me da li je moguce da sam trudna. 18.11 i 19.11 smo se decko i ja medjusobno zadovoljavali. Nismo imali odnos, ali je on gurao prste u moju vaginu. Ja sam nevina i nako toga sam primetila malo krvi na vesu i kad se obrisem. Ujutru vec nije bilo nicega. Ciklusi mi traju 25-31 dan. Menstruaciju sam imala 6.11, zatim sam dobila 6.12, ali me zbunilo to sto nije bila istog intenziteta i trajanja kao moje ostale menstruacije. Bila je slabija i trajala je krace. Nakon prestanka menstruacije ponekad primetim beli iscjedak. Citala sam da moze doci do menstruacije i tokom trudnoce i to me je zabrinulo. Zanima me da li je moguce da na ovaj nacin ostanem trudna ako je bilo sperme na njegovim prstima i on je uneo u mene. Da li mi predlazete da odradim test?

elena1990

Postovani doktore, pitanje slicno prethodnom.
Menstruaciju sam dobila 2.11., ciklusi mi traju 35 dana. 18.11., dakle 17. dan ciklusa decko me je zadovoljavao prstom, s tim da nije ulazio u vaginu, vec samo jednom presao prstom izmedju stidnih usana Plasim se da nije na njegovim prstima bilo sluzi, ako je prije toga dodirivao svoj spolni organ, mada vjerujem da bi se velik dio obrisao vadjenjem ruke iz vesa, a zatim i prelazanjem rukom do mene, buduci da smo oboje bili obuceni. Njegova posljednja ejakulacija prije toga je bila najmanje petnaest sati prije toga, poslije toga je vise puta mokrio i svakako oprao svoj polni organ (ovo navodim u slučaju da se moglo u sluzi naci spermija).
Pracenjem svoje sluzi, cini mi se da je ovulacija nastupila sedam dana kasnije, 25.11., odnosno 24. dan ciklusa, sluz je bila jako rastezljiva i providna. Ako je uopce ikako bilo spermija u njegovoj sluzi, te ako su prezivjeli taj put prenosenja izvlaceci ruku iz hlaca, pa potom stavljajuci u moje hlace, i ako su mogli dospjeti kako u vaginu, bi li prezivjeli toliko do ovulacije? Pretpostavljam da je ovulacija bila tad, jer sam tacno 14 dana poslije toga dobila mjesecnicu. Svakako mislim da je mjesecnica dovoljno dobar dokaz da nema trudnoce, ipak isprepadana raznim pricama o laznim mjesecnicama, pitam vas da li je ikako moglo doci do nje, prema svemu navedenom. Mjesecnica je trajala pet dana pravog krvarenja, od cega su prva tri dana bilo narocito obilna, onda dva dana krvarenje, ali manje i jos nakon toga tri dana smedjeg iscjetka. Takodjer bio prisutan i jako izrazen PMS, kao i bolovi pred i za vrijeme mjesecnice. Hvala vam unaprijed, pozdrav.

anja1122

Poštovani, zadnja menstruacija je počela 21.11. Obično traje 5 dana, a ciklusi mi traju između 28 i 32 dana.. iduću menstruaciju bi trebala dobiti sutra (po kalendaru) imam bolove u donjem djelu trbuha i bole me prsa. 9.12. sam imala odnos najprije sa zaštitom, zatim ponovno bez zaštite ali jako kratko ušao je svega 5 puta i nije došlo do ejakulacije ponovno. Zanima me je li moguća trudnoca? Meni su bili neplodni dani ( po kalendaru). Pod stresom sam uz to, molim Vas za odgovor.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za anja, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Anita, postoji samo teoretska mogućnost trudnoće. Za sat vremena sperma se posušila i mala je vjerojatnost da su spermatozoidi ostali aktivni.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Minny, prema svemu što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Popštovana, za Elena, prema navedenom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

anja1122

Bez obzira sto je nezaštićeni odnos bio nakon zaštićenog?

Minny6

Postovani, niste mi odgovorili na gore postavljeno pitanje

melanimelem

Postovani, sto ako menstruacija ne uslijedi nakon provedene desetodnevne terapije duphaston tabletama? Pocetak uzimanja tableta 16.dan ciklusa. Vec duze od 6 mjeseci sam na duphaston tabletama zbog izostanka menstruacije. Prosli mjesec menstruacija nastupila 3.11.(izazvana tabletama) u trajanju od samo 3 dana, te 19.11.ponovno menstruacija u trajanju od 7 dana(taman trebala pocet tablete pit i dobila ponovno).

anja1122

Nakon zaštićenima odnosa se otuširao, te smo imali odnos bez zaštite, ali i bez ejakulacije

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Anja i Minny, prema onome što ste navele ne postoji mogućnost da dođe do trudnoće. Ukoliko niste sigurne savjetujem da učinite test.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za melanimelem, ako menstruacija ne nastupi nakon duphastona moguće je da se radi o trudnoći ili o slaboj funkciji jajnika koji ne proizvodi dovoljno estrogenih hormona.

melanimelem

Odnosi su bili zasticeni i sa prekinutim snosajem. Sto mi je ciniti ako ne uslijedi nakon 10 dana od zadnje tablete? Danas je 6.dan i prisutni su simptomi (bolne grudi, pristici, glad)

Ivo Balenović, dr. med.

Ukoliko ne nastupi krvarenje, a ne radi se o trudnoći savjetujem da učinite hormonski status.

melanimelem

Test na trudnocu negativan. Simptomi za menstruaciju postoje no ne znam jesam li test rano napravila s obzirom da je danas 9.dan od zadnje tablete?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, onda se sigurno ne radi o trudnoći. Test nema veze s terapijom duphastonom. Pričekajte menstruaciju. Ukoliko ne nastupi 10 dana nakon zadnje tablete preporučam da učinite hormonski status.