ovulacijsko krvarenje

Dieantwoord

Poštovani, na temelju vaših prethodnih odgovora shvatila sam da se ne radi o trudnoći, ali imam drugi problem vezan za ovulaciju. dakle u vrijeme planiranih plodnih dana imala sam sluz koja je navijestila ovulaciju a nakon toga cak petodnevno krvarenje, zadnji put mi se to dogodilo prije pola godine i znalo mi se pojavljivati to krvarenje. dakle vrlo slicno menstruaciji samo s ugruscima... test na trudnoću sam napravila 20. dan od relativno rizicnog odnosa na 8. dan ciklusa. Buduci da smo implatacijsko krvarenje iskljucili kao i trudnocu, danas mi je 40. dan i nerijetko se dogadalo da mjesecnica izostane za taj ciklus u kojem se pojavilo ovulacijsko krvarenje. simptome pms-a nisam osjecala. o cemu se radi, planiram posjet ginekologu, ikakva pomoc strucna, opasno ili ne, ovulacijsko krvarenje ili nesto drugo, citam da to traje do 2-3 dana ali meni uvijek kao omanja menstruacija...
hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odavde ne znam o čemu se radi. Svakako nije periovulacijsko krvarenje jer isto ne ide s ugrušcima.
Dakle morate se javiti na pregled i uzv.

Dieantwoord

a mozemo li iskljuciti implatacijsko krvarenje

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da možemo.

Ajlaalj77

Dobar dan, imam jedno pitanje za Vas. Nevina sam i menzesi su mi neredovni. Zadnju menstruaciju sam imala 18.06. a završila je 24.06., 27.06. Sam sa dečkom upražnjavala peting i nije bilo guranja prstiju u vaginu nego samo maženje klitorisa. 04.07 mi se javilo smeđi i tamno smeđi iscjedak koji je 2 dana imao i primjese krvi i danas 08.07. se dosta smanjio ali je prisutan. Možete li mi objasniti šta je u pitanju i mogu li isključiti implantacijsko krvarenje? Napominjem, ovo mi se nije desilo nikada do sad.
Unaprijed hvala na odgovoru.
S poštovanjem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o ovulacijskom krvarenju. Prema svemu navedenom, možete isključiti implantacijsko krvarenje kao uzrok.

arcmonxx

Postovani,

Imam uredne cikluse koji traju oko 26 dana. Ovaj mjesec mi se 16og dana ciklusa pojavio rijetki, smeckasti iscjedak koji je trajao 2 dana bez ikakvih drugih simptoma, znaci bez bolova i sl. S takvom vrstom iscjetka u sredini mjeseca se jos nisam susrela. O cemu se radi? Inace imam stalne i zasticene spolne odnose.
Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije se radi o ovulacijskom krvarenju.

Lana4pitanje

Poštovani, imam pitanje.
Ciklusi mi uvijek traju od 25 do 29 dana, bez ikakvih problema. Danas mi je bio 11. dan ciklusa i imala sam malo pojačan iscjedak, bijel/providan, izgledao je kao onaj u ovulaciji. (11. Dan ciklusa već na isteku, jer je veče)

Međutim, maloprije sam se nakon uriniranja obrisala, i zajedno sa sekretom koji se mogao rastegnuti, vidjela sam malo smeđe boje. Tj jedan mali dio sekreta bio je blago na braon boju.
Jako sam se uplašila, ovo mi se nije nikada desilo do sada. Da li bi to moglo biti ovulacijsko krvarenje?
Imala sam sa dečkom odnose zaštićene kondomom, 27. dana ciklusa, a 28. dana sam odmah dobila menstruaciju. Dečko je ejakulirao izvan mog tijela svakako.
Imam li razloga za brigu? Da li bi ovo moglo ukazati na trudnoću ili neko opasno stanje?
Unaprijed Vam hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o ovulacijskom krvarenju. Trudnoću možete isključiti.