Ovulacjia bila, menstruacija ne dolazi

Kalin

Postovani doktore, jucer sam bila na ultrazvuku, jer sam u nedjelju napravila test i bio mi je negativan, a zadnju M imala sam 16.7. Doktorica mi je rekla da je ovulacija sigurno bila i da to vidi po debljini endometrija(15 mm) Molim Vas recite mi kako je moguce da nakon ovulacje ne dodje M, a rekla mi je da u jajnicima imam jos folikula i da je moguce da je O bila i prije 8 dana, posto imam 45 godina i da je moguce da mi nece doci jos par mjeseci, a da je cak moguce i da sam trudna ali da bi to bilo ravno cudu.Potpuno sam zbunjena.Sto vi mislite ?Jel moguce da imam poremecaj hormona a da dodje do ovulacije ? Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, po debljini endometrija ne može se znati da li je bila ovulacija. 12 do 14 dana nakon ovulacije uvijek nastupi menstruacija (osim ukoliko dođe do trudnoće). Obzirom na debljinu endometrija i vrijeme proteklo od prethodne menstruacije bilo bi dobro potaknuti krvarenje duphastonom.