PAPA test !?

sunshines

Postovani,
mozda je ovo vise teoretsko pitanje, ali molim za Vas odgovor.
Sta daje tacnije rezultate, PAPA test ili brisevi sa cerviksa i vagine?
Ovo pitam iz razloga sto moja prijateljica je istovremeno radila PAPA test i brisevi cerviksa i vagine, rezultati briseva su bile negativne (nisu pronadzene nikakve bakterije), a nalaz PAPA testa je pokazao candidu i jos neku bakteriju!!!
Hvala!!!

sunshines

Samo da dodam, radi se o bakteriji Actinomyces.
Nadam se na Vas odgovor.
Pozdrav!!!

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
u ovakvim slučajevima na osnovu kliničkog nalaza odlučim da li ću ordinirati terapiju pa će tako vjerojatno postupiti i Vaš liječnik.

jerry78

Poštovani,
molim vas da li je ovaj nalaz uredan:

"Zadovoljava za interpretaciju. Nema endocervikalnih cilindričnih stanica. Negativno na intraepitelnu ili invanzivnu leziju. Mikroorganizmi: Bacillus vaginalis.
Reaktivne promjene na stanicama povezane s upalom-slabom. Ponoviti pretagu za 12 mj."

Brine me ovaj dio s upalom. Brisevi negativni, UZV uredan, urinokultura i urin uredan.
Imam nekad bolove nisko u trbuhu, boli na pritisak.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je uredan. Reaktivne promjene povezane s upalom znače da je bila upala na koju su stanice odreagirale na uobičajeni način. Važno je da nema atipičnih stanica.