papa test

vibe

Dobar dan! U nalazu papa testa piše mi: abnormalne stanice (to mi piše u svakom papa test),jaka citologija (što to znači?) i kvačica je u jednom dijelu gdje se spominje hpv, nisam sigurna kako točno piše u nalazu, uglavnom podcrtana mi je riječ hpv. Što to sve znači? Ginekolog mi nije dao nikakvu terapiju, rekao je da će pustit moj organizam da se sam bori. Puno hvala!

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
ono što je iz Vaših navoda vidljivo je da su u PAPA testu naznačene promjene koje se povezuju s HPV infekcijom o kojoj postoje brojni tekstovi kako na ovom tako i na drugim portalima pa Vas upućujem da se informirate na taj način.