Partusisten kao potpora RAC

Danica

Za 16.oktobar zakazana mi je rana amniocenteza. Buduci da odrzavam trudnocu, lekar u genetskom savetovalistu, koji me je uputio na RAC, preporucio je potporu Partusisten-om, i to 1 tabletu uvece pre i 3x1 tabletu 4 dana posle RAC. Ja cu u tom vremenu biti u 16-oj nedelji trudnoce, a na uputstvu za Partusisten stoji da se koristi od 20 do 37 nedelje. Da li primena ovog leka u sadasnjem stadijumu trudnoce moze skoditi bebi ili meni i mislite li da postoji bolja potpora?

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana gospođo Danice,
Partusisten smijete uzimati i prije 20. tjedna trudnoće bez straha od štetnog djelovanja na dijete.