Patohistološki nalaz - tumačenje

Monia

Poštovani,

Prije otprilike dva mjeseca imala sam spontani prekid trudnoće. Sada sam primila patohistološki nalaz, te Vas molim da mi ga pojasnite:
"Klinička dijagnoza: Grav hbd VII, Ab.incompletus
Materijal: moli se PH nalaz sadržaja kavuma uterusa (VA + Cu)
Dijagnoza: Ulomci decidue i gestacijski promijenjenog endometrija
Zaključak: U primljenom i pregledanom materijalu elemenata trofoblasta se ne nalazi."

Molim Vas da mi pojasnite zaključak patohistološkog nalaza i da li je iz toga vidljivo KOJI SU BILI RAZLOZI DA JE DOŠLO DO SPONTANOG PREKIDA TRUDNOĆE.
Veliki pozdrav i hvala!

Mr. sc. Damir Bagović, dr. med.

Prema nalazu trudnoća se nije niti razvijala. Uzroci mogu zaista biti brojni.Započnite sa kontrolom cervikalnih briseva

Ze2019

Postovani, zamolila bih Vas da mi pojasnite patohistoloski nalaz nakon spontanog pobacaja: decidua heamorrhagica, inflammata et necrotica. (Na analaliziranim rezovima ne uocavaju se raspoznatljive resice horiona, kao ni trofoblast.)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema nalazu došlo je do kompletnog pobačaja - nađena je upalno promijenjena decidua (sluznica maternice u trudnoći), bez ploda. Ako je bilo kakvih nejasnoća oko trudnoće (nije uzv potvrđena) savjetujem da izvadite beta hcg.