Perimenopauza ...

Prespana

Postovani .Ja sam u perimenopauzi.Prosla bas sve od kiretaze zadebljenog endometrija,polipe ,obilna krvarenja koji necu da stane i.t.d.Ginekolog je resio da mi daje samo primolut onda kad kasni ciklus zbog toga sto imam vene nije odlucio za nesto drugo da koristim redovno.I sad mi ciklus kasnio 15 dana endometrijum 13.5 i dao mi primolut i evo dodje ciklus.prvi i drugi dan obilan ,treci malo ,cetvorti dan opet obilno.,tamam mislila da ce da stane. Daje li primolut obilne cikluse??? bojim se da nece da stane i opet kiretaza.Nadam se da ce ovo jednom da zavsi

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, krvarenje je obilnije jer je sluznica (endometrij) zadebljan, a ne zbog Primoluta. Primolut izaziva krvarenje i na taj način spriječava daljnji rast endometrija.