peting

A prije toga sam vam napisala doktore da sam imala peting sa deckom i samo prekoodjece ja sam imala taice a on trenerku i da li se moze pomocu toga zatrudniti.Jer osjetila sam poslije nekoliko vremena da imamneka cudne simptome.Unaprijed vam hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bez ljutnje, neću vam više odgovarati.

TheMissTea

Postovani, imala sam peting sa deckom, on je bio u gacama, a ja u tangama, organi su se nadrazivali preko tog rublja, nije svrsio. Interesuje me moze li tako nesto da bude? Jer su tange ipak oskudnije rublje. Nije svrsio, ali citam na forumu, da ne moze nista da bude ni ako svrsi u rublje, a ne ako nije. Htela sam da popijem i pilulu za dan posle, ali je decko rekao da ne umisljam.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji šansa da bi na taj način došlo do trudnoće.

TheMissTea

Doktore, ovde na sajtu pise da kont.pilule ako se uzmu od 3-5 dana ciklusa deluju posle 2 tj, a meni na Yasmin uputsvu pise da deluju posle tj. dana, sta je onda istina?
I da li se moze zatrudneti, ako se nema odnos, niti dodirivanja zenskog splovila, ali ako je pipano musko splovilo gde je bilo malo sluzi, ne ejakulata, pa sam posle mozda dodirnula svoje rublje, ulozak, itd?

Ivo Balenović, dr. med.

Zaštita nastupa nakon 7 dana. Dodirivanjem spolovila i prenašanjem sluzi ne može doći do trudnoće.

TheMissTea

Doktore, sta bi se desilo kada bih prekinula sa pilulama koje sam pocela piti 4. dan menstruacije, a pijem ih 7. dan, uopste mi ne odgovaraju, pojacan apetit, bolne grudi. Da li bih dobila menstruaciju ubrzo kada bih prestala ili da popijem ovu kutiju do kraja?

Ivo Balenović, dr. med.

Ukoliko Vam ne odgovaraju slobodno prestanite s uzimanjem pilula. Ne može se ništa dogoditi. Menstruacija će nastupiti nekoliko dana nakon zadnje.

milenica123

Postovani, imam nekoliko pitanja. Ovo je sve novo meni, pa ne zamerite ako su glupa.
Dakle, devica sam i decko i ja smo pokusali nekoliko puta, ali nije islo, te je on skinuo kondom.
Nakon toga, pokusao je jos jednom, ali bio je suv, bez ikakve presemene tecnosti, niti je svrsio.
Nakon toga, dodirivao me je dole svojim prstima i nisam sigurna da li je tada bilo te tecnosti na prstima(nije svrsio)Da li je moguce zatrudniti?
I meni i njemu je, nazovi "prvi put" ,pa stvarno oprostite na glupom pitanju.
Dosta se brinem.
Bili su neplodni dani, 5-6 dana nakon ovulacije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenome ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.