Mjere bebe, zaostajanje u razvoju

Lolica144

Pozdrav, možete li mi pomoći oko nalaza? Bila sam kod dva doktora. Nalaz od 4.11.2019. sa 3/4d UZV = BPD 8,06CM GA32w3d
OFD 10,15
HC 28,76 CM31w4d, HC*28.72 31w4d,
AC 25,97 cm, 26,31cm 30w1d
FL 5,98 cm31w1d
Cereb 3,78 cm 30w6d
AFI 18,83cm, 50 centila
CI(BPD/OFD) 79%
FL/AC 23%
FL/HC 0,21
HC/AC 1,11
VENTRICULAR FHR 132 bpm

Nalaz od jučer 2d uzv
BPD 83,7 - 32TJ
FAL 248,0 - 30+3
FL58,3-30+2

Što znači to sve!? Da beba zaostaje u razvoju?
Hvala Vam unaprijed na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, niste naveli koliko ste trudni, a to je vrlo bitno. Prema mjerama koje su navedene rekao bi da mjerenja nisu točna (ili se radi o drugačijim UZV aparatima). Kasnija mjerenja pokazuje manje vrijednosti od onih izmjerenih prije deset dana.

Lolica144

Pozdrav,
trudna sam 32 tjedna prema prvom UZVu tj onom od 4.11.19., više se pouzdajem u to nego u ovo od jučer. Naime ovaj 4.11.radio je privatnik, 2 h trajao pregled, a ovo od jučer jedva 10,15 min.

Lp

Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Ako ste trudna 32 tjedna prema amenoreji (izostanku menstruacije) i ukoliko svi uzv biometrijski nalazi do sada prate amenoreju, sa rastom djeteta je sve u redu. U 32. tjednu postoje velike fiziološke varijacije u težini ploda (nisu svi istih dimenzija), što je još izraženije u samom terminu. Normalna porođajna težina je od 2500 gr do 4000 gr. Isto tako UZV mjerenja nisu 100% točna.

Lolica144

Pozdrav,
Prema UZVu mi je računata trudnoća, jer sam imala menstruacije do 5,5 mjeseci trudnoće... Uplašena sam za bebu, jer je do prije 2 tjedna sve bilo ok.

Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sa bebom će biti sve u redu. Potrebne su samo češće uzv kontrole.

Lolica144

Poptovani doktore, opet ja.. Naime odradila sam TORCH, OGTT, još kojekakve pretrage sve je u redu, danas sam prvi put bila u bolnici na pregledu, dr me nagrdila kako sam tek sa 22 tjedna saznala da sam trudna te kako nisam osijetila micanje bebe, 1.micanje sam osjetila aa 24-25 tj, te je ona meni napisala kao njihovu dijagnozu nerodovito kontrolirana trudnoća... Kad sam joj objasnila da sam do 7 mj trudnoće imala menstruaciju, te da sam radila kući 3 testa koja su bila negativna, onda je postala blaža. I tješila me da će sve biti dobro. Jučer se pojavio sukrvav iscjedak, danas ga na pregledu nije bilo, rekla je da je to normalno i da se tijelo priprema za porod. Napravila brzinski UZV, pregledala protoke i da nije pupčana vrpca bebi oko vrata, sve je ok. Ali uplašila me malo pristupom.. Za tu sukrvicu mi nije ništa rekla, pto bi to moglo biti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako ste u terminu to je potpuno normalna pojava. Vrat maternice se skraćuje i širi, a kao posljedica se može javiti sukrvica.