Plodni dani,spotting

lidija.p.

Poštovani imam 33 god nisam rađala ..prije 2 godine mi je otklonjen polip iz materišta..
Ciklusi su mi u rasponu od 28 do 43 dana,,,
Zadnje 2 menstruacije su mi bile ( 29.3 , 28.4 ,) ono što mene brine je to što mi se jučer pojavio spotting blago roza i blago smeđe nes boje ,popraćen blagim bolovima u leđima nogama,bedrima i jajnicima kao pred menstruaciju,,.Danas mi je 13 dan ciklusa ,..Menstruacija je bila od 29,4 -1.5... prva dva dana normalno obilno ,treći i četvrti dan smeđe..
To mi se događa svaki drugi ,treći mjesec taj sppoting.Ništa me ne peče ne svrbi. ...Na gin.pregledu sam bila u 11 mj prošle god PAPA uredan....Spolni odnos zaštićen je bio 11.4 ejakulacija van mene ..Dali taj sppoting spada pod normalno?Malo sam zabrinuta i opterećena tim iscjetcima ,zbog čega do toga dolazi ?To nije ništa obilno ,,primjetim na gačicama i na toalet papiru.,opterećena sam i samo se pregledavam dali ima iscjetka ili ne .Ako jesu plodni dani zašto nemam rastezljiv iscjedak,kao i inače?,..Ako je sada taj sppoting prisutan dali znači da neću imati onda OV i MENSTRUACIJU? Zabrinuta sam .Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o ovulacijskom krvarenju i bolovima koji prate ovulaciju. Nema razloga za brigu.

lidija.p.

Hvala lijepo na vašem odgovoru..
Koliko ovulacijsko krvarenje traje?
Ja ga imam već skoro 3 dana)?
Dali to medicinski traje 3 dana ili je to različito od osobe do osobe,hormona ,organizma i slično?
Hoću reći nije kod svakoga isto,može trajati i više od 3 dana taj spotting?

Ivo Balenović, dr. med.

Nema pravila, ali otprilike tri dana.

blue_sky

Poštovani,
ciklusi su mi 28-29 dana. 11 dan ciklusa primijetila sam sluz nalik bjelanjku, a 12 dan ciklusa pozitivan LH test trakica i pikanje i lagani grčevi u jajnicima. Da li su to pokazatelji ovulacije? Kad bi otprilike trebala nastupiti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to jesu znakovi ovulacije, a trenutak kada će ovulacija nastupiti ne možemo predvidjeti.