PMS

kaca726

Postovani doktore

Peti dan mentruacije imala sam nezasticen odnos sa partnerom sa ejakulacijom unutra. Menstruacija mi je ovaj mesec malo kasnila, da li poastoji mogucnost trudnoce i da li je potrebna pilula za dan posle?
Poslednje menstruacije su bile:

Htela sam jos nesto da vas pitam, htela bi da pocne da pijem pilule kao vid kontracepcije, da li mi mozete reci kad je najbolje da se krene sa tim da li odmah nakon prestanka menstruacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je menstruacija nastupila nakon odnosa, trudnoću možete isključiti. S kontracepcijskim tabletama se kreće od prvog dana menstruacije (prvi dan krvarenja). Ako se ne krene od 1. dana, zaštita ne nastupa odmah.

kaca726

Postovani doktore,
Tokom menstruacije imala sam 2x odnos bez zastite sa ejakulacijom unutra, da li je trudnoca moguca da li treba tableta za dan posle?
Menstruacije obicno traju 7 dana, poslednje su bile

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to su neplodni dani i trudnoća nije moguća.

kaca726

Samo da se nadovezem Menstruacija skoro da je u potpunosti prosla, a nezasticen odnos sa ejakulacijom unutra je bio sinoc, pa me interesuje da li je tableta potrebna za dan posle?

kaca726

Hvala puno na brzom odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Tableta nije potrebna.