pojacan iscjedak i svrab

ana.p

Postovani,
Vec neko vrijeme imam pojacan sluzavi iscjedak i svrab na ulazu u vaginu. Svrab nije konstantan npr. desi se da ujutru kad ustanem osjecam svrab koji kasnije prestane ali nakon nuzde kada se obrisem primjetim da sam osjetljiva u tom podrucju i da me na dodir svrbi. Koristila sam Canesten kremu 3x dnevno oko sedam dana pa sam dobila menstruaciju i nakon menstruacije sam mazama takodje oko 7 dana medjutim problem nije nestao.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom vjerojatno se radi o infekciji. Savjetujem pregled i bakteriološke briseve, te postupak prema nalazima.

Akica98

Postovani,
Promijenila sam kupku sa kojom se inace tusiram,kao je pritodna i nakon toga primijetila sam da imam jaci isjedak,koji kada se osusi postaje zut. Osjetim svrab ali bas rijetko,u toku dana.Primjetila sam da imam bolne odnose,i osjecaj da je vagina suva.Pretpostavljam da se radi o infekciji i da li su dovoljne Canesten vaginalete?
S postovanjem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radi o gljivičnoj upali. Canesten je lijek izbora. Ukoliko se stanje ne bi popravilo savjetujem da se javite liječniku radi pregleda.

Akica98

Prestala sam da koristim kupku,i vidim da se smirilo koliko toliko.Svrab osjecam s polja pa me zanima kako da koristim Canesten kremu,iznutra zbog isjedka ili samo spolja?

Ivo Balenović, dr. med.

Možete i iznutra i spolja.

Akica98

Postovani,
Sinoc sam stavila 1.vaginaletu,medjutim vec danas kada sam posla u wc,kada sam se obrisala primijetila sam kao da je u kremi ima krvi.Menstruaciju trebam da dobjem,pa me zanima da li je moguce da je to od kreme ili je ipak menstruacija? I da li da nastavljam sa vaginaletama?

Ivo Balenović, dr. med.

Stvarno ne mogu znati da li ste dobili menstruaciju. Za vrijeme menstruacije nemojte stavljati vaginalete.

Akica98

Postovani,
Imala sam odnos i sutri dan sam osetila svrab vagine.Imam bas malo sekreta koji nema drugaciji miris.Da li da koristim Canesten vaginalete?

Akica98

Da naglasim da sam te simptome imala dva dana.Iako nisam nista koristila,samo izbacila kupku,svrab je nesto ali je ostao sekret

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno uzmite Canesten vaginalete.

Akica98

Postovani,koristila sam canesten tablete 3 noci za redom.Odmah nakon stavljanja prve svrab je nestao.Izbacivala sam kao bijeli krec,sto pretpostavljam da je od topljenja tablete.Nakon prve i druge tablete je sve okej bilo.Medjutim posle 3.sam primijetila da izbacujem zuti sekret.Nosim ulozak sva tri dana.Pa me zanima da li je to normalno.Osjecam se normalno,nista me ne svrbi a ni ne bolii jedino me taj zuti sekret brine

Akica98

I da napomenem da prije uzimanja canesten tableta nisam imala zuti sekret.Bio je skroz normalan mada u vecim kolicinama s obzirom da mi je bila ovulacija

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, canestenom je sanirana gljivična komponenta upale. Žuti iscjedak ukazuje na bakterijsku upalu, stoga preporučam terapiju (vaginalete) šireg spektra (koja pokriva i bakterije i gljivice). Npr. Macmiror complex, Geonistin, Polygynax...

Akica98

Nisam u mogucnosti da podjem kod ginekologa,pa da li mogu te vaginelete da uzmem bez recepta?

Ivo Balenović, dr. med.

Pitajte u apoteci. Mislim da ne bi trebao biti problem da Vam ih izdaju bez recepta.

Akica98

Postovani,
U apoteci mi nisu dali bez recepta nista navedeno,cak kazu da microcorn nema trenutno.
Predlozila mi je da uzmem canesten kremu,i da ponovim terapiju posto je nisam stavljala spolja.A cini mi se da su natekle malo usne.Pa me zanima da li smem posle vaginaleta da ponovim to sve uz canesten kremu spolja.Kaze da sam ih dzabe lecila unutra ako su ostale spolja i da bi najbolje bilo da to sve ponovim.Trebam ovih dana da dobijem.Kod ginekologa mi je zakazano za 15dana tek.I kaze kao da je bijelo-zuckasti sekret karakteristican za gljivice.Moj je vise bijeli,jedino kad se osusi cini mi se da ima bas malo zute boje.
Pa me zanima vase misljenje o ovoj terapiji

Akica98

I da napomenem da sam pre godinu dana imala potpuno isti problem,koji sam resila zahvaljuci vama.Sa canestenn kremom spolja i unutra

Ivo Balenović, dr. med.

Slobodno možete provesti terapiju canestenom izvana i iznutra. Ne može se ništa loše dogoditi. Ukoliko se stanje ne popravi, liječnik će Vam propisati drugu terapiju.