Polypus endometrii

milspolj

Poštovani,
prije tjedan dana sam imala frakcioniranu kiretažu(hscp) endometralnog polipa.Nalaz uterusa AVF 54×25×28mm,endometrij 1,7mm,u kavumu hiperehogeni odjek(polip)10,8×3,6mm,jajnici uredni.Otpuštena drugi dan,sve proteklo uredno.
2-3 dana nakon toga sam lagano krvarila da bi se to onda skroz smanjilo tek lagana sukrvica kod mokrenja.Nakon tih dva dana sam počela jače krvariti,kao laganija
menstruacija(koje ja više nemam zadnje 3 godine ,imam 55 godina.Sada i u nastavku još krvarim,a danas je 7 .dan kako je napravljena operacija.Koliko traje obično.krvarenje nskon operacija i dali je normalno da ispočetka gotovo ništa,a onda se pojača,
puno hvala,lp.

menstruacija

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. To je posljedica operativnog zahvata. Bitan je nalaz patohistološke analize. Krvarenje će stati.

milspolj

Puno Vam hvala na odgovoru,
lp.

milspolj

Poštovani,danas sam dobila nalaz koji je uredan,
pa se nadam da će i krvarenje ubrzo stati,
hvala,lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. Krvarenje će stati.

Layla1

Poštovani,

zanima me samo pojašnjenje PHD nalaza nakon histereskopije nekoliko polipa tijela maternice.

PHD: polypus grandularis hyperplasticus endometrii.
Čitajući po internetu nailazim na informacije da su šanse za karcinom kod ove vrste polipa 40%. Je li to istina i što točno znače "grandularis" i "hyperplasticus"?

Upute su kontrola za 4.mjeseca. Doktora, nažalost, nisam vidjela jer mi je med.sestra dala nalaz te nisam ni pitala bitna pitanja.

Nadalje, prošlo je 2 tjedna od operacije, jučer i prekjučer sam imala podosta jake bolove u donjem dijelu trbuha.. Je li to normalno 2 tjedna nakon zahvata? Danas bolova nema.

Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, polip endometrija je dobroćudna tvorba sluznice maternice. Glandularni znači da je građen od žlijezdanog tkiva, a hiperplastično znači povećanje količine tkiva. Možete biti mirni, radi se o dobroćudnoj promjeni koja je odstranjena. Bolovi nisu povezani sa zahvatom od kojeg je prošlo 2 tjedna.