Pomoć!!

stela

Poštovani,
Imam 28 godina i uz ginekološki pregled napravljen mi je PAPA test i uzet bris iz cerviksa. Nalazi PAPA testa su uredni, međutim u brisu mi je pronadjena ureaplasma u broju 10 na 4, beta hemolitički streptokoki grupe B, te je utvrđena prisutnost HPV-a iz skupine A niskorizičnih tipova (8,11,42,43,44 ) i skupine B visokorizičnih tipova ( 16,18,31,35,39,45,51,52,56,58,59,68 ), pa sam užasno zabrinuta jer do sad nisam imala nikakvih ginekoloških problema. Dobila sam terapiju za bakterije i ureaplasmu Sumamed 1000 mg 3 dana, te potom Doksiciklin kapsule 2 x 100 mg tijekom 12 dana, a uz to vaginalno naizmjenično Geonistin i Betadine vaginalete. Terapiju sam završila i moram na kontrolu, a za HPV još nisam dobila nikakvu terapiju. Molim Vas za neku informaciju vezano za streptokoke, ureaplasmu i pogotovo HPV. Smatrate li terapiju odgovarajućom. Antibiogram je pokazao osjetljivost na penicilin, amoksicilin, cefuroksim, klindamicin, sulfametoksazol, ciprofloksacin, norfloksacin i eritromicin. Molim Vas za savjet budući sam zabrinuta. Da li se HPV može u potpunosti izliječiti?
Unaprijed hvala.

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Stela,
vjerujem da ste se liječili Vi i Vaš partner istovremeno, pa možete očekivati negativni nalaz cervikalnog obriska za beta hemolitički streptokok grupe B i za ureaplazmu. Nažalost, HPV će i dalje ostati pozitivan, no ne treba te se brinuti sve dok su citološki nalazi (PAP) uredni.

stela

Poštovani, nakon ponovljenog brisa, samo je nestala ureaplasma, a sad su se pored streptokoka pojavili i enterokoki i nesto candide.Osim toga nalaz PAPA testa je pokazao CIN - 2.MOžete li mi nesto vise reci o tom nalazu?Hvala!